Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Олександр Лінчевський: “Протести студентів проти міжнародного іспиту – це саботаж проти неможливості купити диплом”

Заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський в ефірі “Громадського радіо” роз’яснює, які знання перевіряє міжнародний іспит з основ медицини (IFOM), чому протестують окремі студенти і до чого тут корупція. 

IFOM передусім дозволяє оцінити якість медичної освіти в країні і порівняти рівень підготовки між університетами, між країнами, між студентами. Питання до іспиту складає колектив експертів з різних країн, потім вони перекладаються на національні мови, і ці іспити проводяться в різних країнах та різних університетах.  Тести позбавлені будь-якої національної специфіки, це запитання з основ медицини. Для третьокурсника це базові речі з анатомії, фізіології, патології, фармакології тощо. 

Одна із найважливіших переваг - на результати цього іспиту не можна впливати, тепер диплом лікаря не можна ані купити, ані продати. 

“Іспит відповідає реаліям сучасної медицини. І якщо сучасний студент не готовий сприймати сучасну медицину, то це стає проблемою вже нашого українського пацієнта. Наші пацієнти заслуговують на якісно підготованих лікарів. І тут компромісів не може бути”, - говорить заступник міністра. 

Постанова про проведення цього іспиту була прийнята Кабінетом Міністрів України ще півтора роки тому. Тож університети і студенти мали можливість дізнатися про порядок проведення іспиту, ознайомитися з форматом його проведення. 

Попри вибіркові протести в багатьох університетах більшість студентів України склали цей іспит. Традиційно найбільші протести були серед найслабших університетів, серед студентів-іноземців, які, зазвичай, підготовлені найслабше.

Докладніше: https://bit.ly/2NwUas2