На Київщині відкрили нове реабілітаційне відділення
У Вишгородській центральній районній лікарні запрацювало нове реабілітаційне відділення, створене для якісного відновлення військовослужбовців, пацієнтів із травматологічними патологіями та людей, які перенесли інсульт. Медзаклад є кластерною лікарнею у складі спроможної мережі медзакладів Київського госпітального округу.
Нове відділення створено з урахуванням найвищих стандартів безбарʼєрності. Відділення займає два поверхи та розраховане на 20 стаціонарних ліжок. Окрім загальних палат, тут облаштовано спеціальну «Палату героя» – простір для комфортного відновлення захисників України. У них буде забезпечений цілодобовий сестринський догляд.
У відділенні створені всі умови для якісного лікування та реабілітації: встановлено сучасне медичне обладнання, зручні меблі, допоміжні пристрої для пацієнтів.
Мультидисциплінарна команда фахівців із реабілітації в будь-який момент готова надати послуги з комплексного відновлення людини. До такої команди входять: лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, ерготерапевт, терапевт мови та мовлення, психолог, психотерапевт, сестра медична з реабілітації, асистент фізичного терапевта, асистент ерготерапевта. Для безпеки пацієнтів та медичних працівників підготовлено й укриття.
На Київщині вже функціонують 9 із 13 запланованих реабілітаційних відділень, а ще 4 – перебувають на фінальному етапі підготовки.
Нагадаємо, політика героїв — пріоритет держави. Вона передбачає прояв поваги до захисників країни не на словах, а на ділі. Тож завершення формування мережі реабілітаційних відділень на базі кластерних та багатопрофільних надкластерних лікарень — обов’язок департаментів охорони здоров’я та обласних військових адміністрацій.
Довідка: для проходження реабілітації амбулаторно вистачить електронного направлення від лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря.
Для проходження стаціонарної реабілітації достатньо отримати електронне направлення від лікуючого лікаря. Також послуга доступна в разі переведення з одного медичного закладу чи клінічного підрозділу до іншого.
Під послуги з реабілітації пацієнтів за відповідними пакетами медичної допомоги наразі Національною службою здоров’я України законтрактовано 488 лікарень.