Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

На які симптоми звертати увагу після тривалого перебування в укриттях чи на тимчасово окупованих територіях

Заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін назвав перелік «тривожних» симптомів, на які  варто звернути увагу тим, хто тривалий час перебував в укриттях та/або проживав на тимчасово окупованих територіях. 

«Треба звернути увагу на так звані тривожні симптоми, за наявності яких слід обов’язково звернутися до лікаря. Йдеться про постійний кашель, що триває понад три тижні, зазвичай з мокротинням та, можливо, з домішками крові; підвищення температури тіла, яке триває понад три дні, якщо температура тіла є 39,5 °C і вище; якщо гарячка поєднується з іншими симптомами: біль у горлі, блювання, головний біль, біль у грудній клітці, біль у ділянці шиї; висипання, або, якщо ви стикаєтеся з будь-якими висипами, пухирцями, свербінням тощо», — пояснив Ігор Кузін.

Він зазначив, що у разі наявності таких симптомів варто звертатися до лікаря для своєчасної діагностики захворювання та призначення відповідного лікування. 

За його словами, літо — це пора, коли найчастіше зустрічаються різні інфекції. Зокрема, мова йде про гострі кишкові інфекції, природно-осередкові інфекції, ботулізм, поодинокі випадки вакцинокерованих інфекцій. Разом із тим, зважаючи на складу епідемічну ситуацію на тимчасово окупованих територіях, епідемічна ситуація там може погіршуватися. Тобто виникає подвійний ризик, до прикладу, через зруйнування водоочисних споруд та/або порушення водовідведення. 

Саме тому людям, які перебували тривалий час без доступу до води належної якості, мали проблеми із доступом до їжі та її належним приготуванням тощо, варто звертати увагу на «тривожні» симптоми й у разі потреби звертатися за меддопомогою.