Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

На Чернігівщині відкрили модульну клініку для розширення інфраструктури первинної та спеціалізованої меддопомоги

На території Чернігівської міської лікарні №4 відкрили сучасну модульну лікарню. Вона стала п’ятою з шести лікарень, профінансованих урядом Німеччини в рамках проєкту «EU4ResilientRegions – Спеціальної програми підтримки України» і здійснюється GIZ Ukraine.

Лікарні зводяться із модульних конструкцій відповідно до європейських стандартів енергоощадження та не залежатимуть від зовнішніх постачань електрики. Зокрема, такі клініки вже встановлено у Львові, Тростянці на Сумщині, Перещепині на Дніпровщині, у селищі Широке на Запоріжжі та у селищі Березанка на Миколаївщині.

«На сьогодні російські снаряди та ракети пошкодили 1518 обʼєктів медзакладів та ще 195 – зруйнували вщент. Щоденно ворог обстрілює наші лікарні, тим самим створюючи додаткове навантаження на медичну систему України. Однак, попри це, завдяки активній міжнародній підтримці та допомозі наших партнерів ми маємо змогу подолати наслідки цієї війни та дати медичній системі вистояти. Зокрема, одним із важливих кроків є створення модульних клінік, які відновлюють доступ пацієнтів до медичної допомоги, а також здатні розширити можливості вже існуючих медзакладів у наданні медичних послуг», – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. 

Відкрита на Чернігівщині модульна лікарня укомплектована сучасним медичним та лабораторним обладнанням. Зокрема, медобладнанням для кабінетів 18 медичних спеціалістів, а саме: функціональної діагностики (ЕКГ, ЕЕГ, УЗД тощо), лабораторних аналізів, кабінету терапевта, ЛОРа, офтальмолога, гінеколога, хірурга, маніпуляційного та консультаційного кабінетів, фізіотерапії тощо. 

Медзаклад є автономним та готовий до роботи в умовах можливих блекаутів – завдяки генератору, потужністю 160 кВт, та резервом палива для нього. 

Також лікарню обладнано автономною сонячною електростанцією, потужністю 70 кВт, та сучасними резервними накопичувачами електричного живлення, потужністю 52 кВт. Модульна поліклініка має автономне теплопостачання, підключена до систем водопостачання та водовідведення. 

Крім того, важливо, що у модульному медзакладі простір облаштовано таким чином, щоби забезпечити доступ до приміщення осіб з інвалідністю.

Нагадаємо, що модульні клініки встановлюють у найбільш постраждалих від війни регіонах, де внаслідок постійних обстрілів та атак російської армії значно пошкоджено або знищено медичну інфраструктуру.