Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Структура Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Акредитація закладу та ліцензування Громадська рада Громадське обговорення Законопроекти Документи з питань економіки та фінансів Документи Громадська експертиза Громадське обговорення (архів) Стратегічна екологічна оцінка Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) Консультативні, допоміжні та інші дорадчі органи при МОЗ Ліцензування United24
eHealth
Контакти

Моніторинг вагітності віддалено: українські лікарні впроваджують телемедичні рішення

Українські лікарні застосовують передові інформаційні технології, які забезпечують діагностику та лікування пацієнтів за допомогою телемедичних рішень. Так, завдяки своєчасним змінам у нормативній документації на період воєнного стану, медичні заклади по всій країні мають можливість впроваджувати новітні розробки, що рятуватимуть життя та полегшують надання медичної допомоги в умовах війни.

Зокрема, 180 лікарень в України вже використовують портативний діагностичний комплекс «Sigmafon», який дозволяє віддалено  моніторити стан плода і вагітної. Більше ніж 1800 сеансів віддаленої діагностики було успішно проведено за допомогою цього телемедичного рішення, що дає змогу вагітним самостійно вдома використовувати спеціальні пристрої для фіксування показників та передавання їх лікарю для аналізу стану.

Зібрані дані надходять до портативного дисплейного пристрою, де обробляються та зберігаються для подальшого аналізу лікарем акушером-гінекологом.

Телемедична система діагностики «Sigmafon» забезпечує можливість отримати ранні попереджувальні сигнали щодо можливих проблем з плодом та станом вагітної, що дозволяє своєчасно вживати необхідні медичні заходи для збереження здоров’я і життя майбутньої матері та її дитини.

«Застосування телемедичних рішень в лікарнях України дозволяє знизити витрати на медичні послуги та зробити їх більш доступними для населення. А також дає можливість швидко діагностувати небезпечні захворювання та лікувати пацієнтів, зменшуючи ризик важких ускладнень. МОЗ своєчасно ініціювало зміни до нормативної бази, завдяки яким сьогодні медичні заклади можуть використовувати телемедичні рішення, передані як гуманітарна допомога, для надання медичної допомоги. Це як телемедичні комплекси для моніторингу стану вагітності, так і телемедичні комплекси для реабілітації та відновлення військових і пацієнтів із важкими травмами, а також теледіагностика для проведення базових діагностичних досліджень: вимірювання температури, тиску, сатурації тощо», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Для довідки:

Перелік нормативно-правової документації, що регулює використання телемедичного обладнання на період воєнного стану:

  • Зміни до основ законодавства України про охорону здоров’я в частині реєстрації іноземців, які надають медичну/реабілітаційну допомогу із застосуванням телемедицини (у тому числі наданій як гуманітарна допомога).
  • Наказ МОЗ України від 09.06.2022 № 994 «Про проведення тестової експлуатації телемедичних платформ (систем) в умовах воєнного стану в Україні».
  • Наказ МОЗ України 20.06.2022 № 1062 «Про організацію надання медичної допомоги із  застосуванням телемедицини в умовах воєнного стану» (зі змінами).
  • Наказ МОЗ від 17.09.2022  № 1695 «Про затвердження Порядку надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини, реабілітаційної допомоги із застосуванням телереабілітації на період дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях».
  • «Методика попереднього розгляду та вивчення функціональної та технічної можливостей запровадження в тестовому режимі запропонованої надавачем телемедичних платформ (систем) в умовах воєнного стану в Україні».
  • «Програма-методика тестової експлуатації телемедичних платформ (систем) Комісією з тестування телемедичних платформ (систем) для надання медичної допомоги в умовах воєнного стану в Україні».