Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Медичні закупівлі України розпочали придбання обладнання для діагностики раку радіофармпрепаратами

Медичні закупівлі України (МЗУ) оголосили закупівлю обладнання, необхідного для укомплектування лабораторій, де вироблятимуть радіофармацевтичні лікарські засоби, що використовуватимуться в діагностичних центрах для виявлення ракових клітин в організмі людини. Закупівля, зокрема, охоплює придбання обладнання для лабораторії контролю якості та дозиметрії.

Відповідне оголошення розміщено в електронній системі «Prozorro», на здійснення закупівлі бюджетом передбачено близько 1,2 млрд грн без ПДВ.

Для підготовки технічних вимог МЗУ провели чисельні ринкові консультації, у тому числі із використанням глобальної закупівельної системи «SAP», а також врахували досвід низки провідних європейських країн, які реалізували подібні проєкти.

Найбільшу частину витрат становлять три прискорювачі важких часток (циклотрони), які встановлять у спеціально збудованих приміщеннях із дотриманням вимог виробника та технічних стандартів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Лабораторії для виробництва радіофармпрепаратів планують побудувати в Києві, західних та центральних областях України.

“Реалізація цього проєкту — це складний, поетапний процес, який містить кілька ключових фаз. У 2024 році ми розпочнемо із закупівлі циклотронів, допоміжних будівельних послуг і супутнього обладнання для виробництва радіофармпрепаратів. У 2025 році ми зосередимося на підготовці приміщень та придбанні ПЕТ-КТ сканерів, які будуть використовуватися для діагностики пацієнтів у цих центрах. Завдяки цьому інноваційні методи діагностики онкології стануть доступнішими для більшої кількості українців.”
Едем Адаманов, заступник міністра охорони здоровʼя України.

Як це допоможе у діагностиці онкозахворювань?

Радіофармпрепарати, виготовлені за допомогою такого обладнання, дозволяють поліпшити візуалізацію пухлин та метастазів, які важко виявити за допомогою інших методів діагностики.

Тож радіоізотопна діагностика, якою є ПЕТ-КТ (позитронно-емісійна комп’ютерна томографія), вважається одним із кращих діагностичних методів. Це значно підвищує точність діагностики онкохвороб, а також інших захворювань, таких як неврологічні та серцево-судинні тощо.

На сьогодні в Україні така діагностика не є широкодоступною для пацієнтів, оскільки в країні налічується лише кілька працюючих ПЕТ-КТ, що не відповідає мінімальним європейським стандартам (один томограф — на мільйон населення).