Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Структура Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Акредитація закладу та ліцензування Громадська рада Громадське обговорення Законопроекти Документи з питань економіки та фінансів Документи Громадська експертиза Громадське обговорення (архів) Стратегічна екологічна оцінка Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) Консультативні, допоміжні та інші дорадчі органи при МОЗ Ліцензування United24
eHealth
Контакти

Максим Степанов: Це сором, коли зарплати медпрацівників дорівнюють виплатам по безробіттю

Заробітна плата медичних працівників в Україні зараз практично відповідає рівню допомоги держави по безробіттю. Водночас оплата праці медиків у країнах Європи, які наразі дуже зацікавлені у залученні українських медичних кадрів, — у десятки разів більша. Про це заявив Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

«У мене питання: чому Польща цінує наших українських медиків набагато більше, ніж Україна? У чому парадокс? Зарплата медика в Україні — на рівні виплат по безробіттю. Зарплата лікаря в Польщі — близько 2,5 тис. євро. Чому безпеку і життя українців ми цінуємо менше?» — зазначив очільник МОЗ. 

Максим Степанов підкреслив, що сьогодні  у Верховній Раді відбудеться голосування за проєкт Закону про Державний бюджет України на 2021 рік. Міністр закликав народних депутатів ухвалити бюджетний запит МОЗ на 2021 рік у повному обсязі та забезпечити медикам підвищення заробітних плат.

«Вже сьогодні ми зрозуміємо, чи в пріоритеті для народних обранців наше з вами здоров’я і чи цінується праця медпрацівників. За останній рік ми чули багато слів подяки лікарям за ту боротьбу за наше життя, яку вони ведуть кожного дня. Дуже цікаво, чи відповідатимуть ці слова реальним справам. Я звертаюся до народних депутатів: прийміть важливе та виважене рішення», — заявив Максим Степанов.


Зазначимо, зараз середня заробітна плата лікаря становить приблизно 9 тис. грн, 7 тис. грн — середнього медичного персоналу і 5 тис. грн — молодшого медперсоналу.  Очільник МОЗ наголосив, що вкрай низькі виплати медпрацівникам ставлять медичну систему України під загрозу існування.


 «Я дуже добре усвідомлюю і хочу, щоб це усвідомив кожен. Навіть тисяча сучасних лікарень будуть нам непотрібні. Адже біля найновітнішого обладнання, біля ліжок із киснем і монітором може не бути медпрацівників. Це не апокаліптичний фільм, це може стати реальністю в нашій країні. Підвищення заробітної плати лікарям — це питання національної безпеки», — наголосив Максим Степанов.


Нагадаємо, що справедливі заробітні плати медичних працівників, за розрахунками МОЗ, повинні починатися з 23 тис. грн — для лікарів, з 17 тис. грн — для середнього медичного персоналу та з 12 тис. грн — для молодшого медперсоналу. Відтак, у своєму бюджетному запиті на 2021 рік міністерство заклало видатки на медицину у розмірі 296 млрд грн, зокрема на програму медичних гарантій — 225 млрд грн. Ця сума дозволить встановити реальні тарифи за надання медичної допомоги та суттєво підвищити зарплати працівникам системи охорони здоров’я. Але проєкт Держбюджету, поданий Кабінетом Міністрів у Верховну Раду, не передбачає належне збільшення заробітної плати медичним працівникам.