Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Структура Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Акредитація закладу та ліцензування Громадська рада Громадське обговорення Законопроекти Документи з питань економіки та фінансів Документи Громадська експертиза Громадське обговорення (архів) Стратегічна екологічна оцінка Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) Консультативні, допоміжні та інші дорадчі органи при МОЗ Ліцензування United24
eHealth
Контакти

Лікаря-нейрохірурга з Дніпра, який провів понад 700 операцій військовим, нагороджено відзнакою «Національна легенда України»

Президент України Володимир Зеленський відзначив державною нагородою «Національна легенда України» завідувача центру церебральної нейрохірургії, лікаря-нейрохірурга Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова Андрія Григоровича Сірка.

У лікарні імені Мечникова в Дніпрі рятують життя бійцям із найскладнішими травмами – пораненнями голови. Нейрохірург Андрій Сірко оперує пацієнтів із тяжкими проникаючими пораненнями черепа та головного мозку і від початку повномасштабної війни врятував сотні життів українських військових. За цей час він особисто провів понад 700 операцій пораненим військовим. 

За його безпосередній участі у Дніпропетровській області впроваджені новаторські види оперативних втручань: моніторинг внутрішньочерепного та церебрального перфузійного тиску, декомпресійні краніектомії за тяжкої черепно-мозкової травми, операції пластики дефектів черепа індивідуальними стереолітографічними титановими імплантатами, стереотаксична біопсія пухлин головного мозку, видалення пухлин головного мозку з використанням системи нейронавігації, використання КТ-цистернографії в діагностиці спонтанної та травматичної назальної ліквореї. 

Андрій Сірко щороку виконує 160-180 нейрохірургічних операцій у випадку патології головного мозку IV-V рівнів складності з використанням мікроскопічної та ендоскопічної техніки, інтраопераційного мультимодального нейрофізіологічного моніторингу та системи нейронавігації.

Відзнака «Національна легенда України» заснована Указом Президента Володимира Зеленського 14 липня 2021 року. Цьогоріч нагороди присвоєно 8 українцям.

Нагорода запроваджена для відзначення громадян за визначні особисті заслуги у становленні незалежної України, зміцненні її державності, захисті Вітчизни та служінні українському народові, вагомий внесок у розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоровʼя, а також за активну благодійну та громадську діяльність.
Нагадаємо, у 2022 році подружжя українських лікарів з Київщини – Ольгу та Анатолія Свист – Президент України Володимир Зеленський відзначив державною нагородою «Національна легенда України».