Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Структура Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Акредитація закладу та ліцензування Громадська рада Громадське обговорення Законопроекти Документи з питань економіки та фінансів Документи Громадська експертиза Громадське обговорення (архів) Стратегічна екологічна оцінка Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) Консультативні, допоміжні та інші дорадчі органи при МОЗ Ліцензування United24
eHealth
Контакти

Кожен другий дорослий українець отримав повний курс вакцинації проти COVID-19 – Віктор Ляшко

На сьогодні половина дорослого населення України пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Але цього ще замало для успішного проходження чергової хвилі зростання захворюваності. Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на ранковому брифінгу у вівторок, 8 лютого. 

«Справедливий доступ до вакцин – це нагальний політичний, економічний, соціальний та моральний пріоритет світової спільноти. Завдяки активній командній роботі Президента України, Уряду та Верховної Ради питання доступу до вакцин в Україні вдалося вирішити. І сьогодні кожен, хто хоче зробити щеплення, може його зробити. Безкоштовно. Також є можливість зробити вибір вакцин для щеплення. Сьогодні доступні Moderna, Pfizer (Comirnaty від Pfizer-BioNTech – Ред.) та CoronaVac», – повідомив Віктор Ляшко. 

Світовий приклад показує, що навіть за великої кількості інфікованих, медичні системи можуть справлятися з пандемічним навантаженням. Але за умови масової вакцинації! Оскільки щеплення проти COVID-19 – це можливість уникнути госпіталізації та летальності через тяжкі ускладнення. 

«Ми зайшли в третій рік життя разом з COVID-19. Те, як ми його пройдемо, залежить від багатьох факторів. Як і від вашого бажання вакцинуватися, так і від того, як швидко будуть адаптуватися стандарти лікування з появою нових даних та нових препаратів для протидії хворобі», – зауважив міністр. 

Слід зазначити, що за минулий тиждень, за інформацією Центру громадського здоров’я України, на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло понад 413 тисяч людей. З них 40% – діти віком до 17 років.

Також вже було виявлено випадки інфікування вірусами грипу. Ці дані свідчать, що наразі в Україні триває дуже високий рівень інтенсивності епідпроцесу гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Саме тому потрібно дотримуватися всіх протиепідемічних правил, адже ризик захворіти на COVID-19, грип чи будь-які інші віруси респіраторної групи інфекцій залишається високим. Окрім того, є ризик одночасно захворіти на COVID-19 та грип.

Обидва збудники можуть призвести до появи пневмонії, дихальної недостатності та мати тривалі наслідки для здоров’я.

Слідкуйте за своїм здоров’ям, залишайтеся вдома за появи перших симптомів вірусного захворювання та не займайтеся самолікуванням. Особливо антибіотиками!