Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

"Коронавірус – не остання загроза". Ігор Кузін про маски, спалах поліо та універсальну вакцину

Ігор Кузін, головний санітарний лікар країни, розказав Фокусу, які сценарії ревакцинації розглядає МОЗ, чому терміни самоізоляції не скорочуватимуть до п’яти днів і коли Україна піде британським шляхом життя з коронавірусом.

Штам "омікрон" в Україні: ситуація на сьогодні та поргнози

У багатьох країнах коронавірусний штам "омікрон" зараз домінує. Яка ситуація в Україні?

— Якщо подивимось на досвід інших країн, то побачимо, що в середньому минає від п’яти до восьми тижнів від моменту реєстрації першого випадку "омікрона" до часу, як він стає варіантом, що домінує. В Україні наразі міксовий сценарій: з 2021 року залишився "хвіст" штаму "дельта", плюс починає з’являтися "омікрон", щодня все більше і більше. За даними вірусологічного моніторингу, 20% в середньому — це "омікрон", все інше — ще "дельта". Але картина постійно змінюється. Є регіони, де випадків "омікрона" фіксується більш як 20%. Це Івано-Франківська, Львівська й Чернівецька області, тобто саме ті, де погіршилась епідеміологічна ситуація.

Все ж дослідження показують, що через "омікрон" люди рідше потрапляють у лікарні й хворіють, як на звичну застуду, тому епідеміологічна ситуація краща, ніж при "дельті". Чи можна розраховувати на те, що, коли в Україні "омікрон" домінуватиме, у нас не буде спалахів важкого перебігу захворювання?

— Дійсно, у багатьох країнах при "омікроні" фіксують менший ризик госпіталізації та легший перебіг захворювання, але це характерно для людей, які отримали щеплення. Для людей невакцинованих перебіг хвороби так само важкий, як і при базовому штамі. Тому я би не прирівнював його до звичайного ГРВІ. Крім того, при "омікроні" спостерігаються віддалені наслідки ковіду, наприклад, у вигляді неврологічних розладів. І не слід забувати, що він так само призводить до летальних випадків.

Повну версію інтерв'ю Ігоря Кузіна читайте на сайті focus.ua