Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Ключові напрями євроінтеграції в галузі охорони здоровʼя обговорили у межах підготовки до скринінгової зустрічі

Міністерство охорони здоров’я України провело стратегічну сесію, присвячену обговоренню викликам та шляхам адаптації національної системи охорони здоров’я до європейських стандартів. Головною метою зустрічі було формування чіткої позиції для двосторонньої скринінгової зустрічі, яка відбудеться 10-12 лютого 2025 року в Брюсселі.

Скринінг українського законодавства — це аналіз адаптації законодавства України на відповідність до права Європейського Союзу в контексті рішення Європейської ради від 14 грудня 2023 року про початок переговорів з Україною щодо членства в ЄС та результатів домовленостей Президента України Володимира Зеленського із Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

Нагадаємо, згідно з указом Президента України від 21.06.2024 №365/2024 було утворено делегацію України для участі у переговорах з ЄС щодо укладення угоди про вступ України до Європейського Союзу, до складу якої увійшла заступниця міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Марина Слободніченко.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2024 р. №987 затверджено робочу (переговорну) групу щодо підготовки переговорних позицій України під час переговорів з Європейським Союзом щодо укладання угоди про вступ України до Європейського Союзу з питань захисту прав споживачів та охорони здоров’я. До складу переговорної групи входять представники уряду, парламенту, громадського суспільства та бізнесу.

Протягом зустрічі було представлено понад 25 тематичних презентацій, що охоплюють ключові напрями євроінтеграції в галузі охорони здоров’я. Всі напрацьовані матеріали та пропозиції стануть основою для обговорень на двосторонніх зустрічах у Брюсселі. Україна планує представити чіткий план дій, що включає політичні, технічні та законодавчі рішення, спрямовані на адаптацію системи охорони здоров’я до стандартів ЄС.

Скринінгові зустрічі в Брюсселі — це перевірка нашої спроможності європейської інтеграції та представлення майбутніх євроінтеграційних планів з чіткими часовими рамками їх реалізації. МОЗ підготувало конкретні рішення, які покликані на виконання Договору про функціонування ЄС та вирішують спільні з Європейським Союзом питання безпеки в ключових сферах: 

  1. Встановлення високих стандартів якості, безпеки, органів та субстанцій людського походження (SoHo, крові та її похідних).
  2. Впровадження заходів, які покликані на захист громадського здоров’я.
  3. Дотримання високих стандартів якості лікарських засобів та медичних виробів.  


“Серед наших завдань, які презентуватимуться в Брюсселі є впровадження регламентів з медичних виробів та виробів in-vitro; зміщення фокуса з контролю держави за лікарськими засобами на контроль імпортером або виробником під час ввезення ліків; обов’язковість впровадження інституту уповноваженої особи з фармаконагляду; обов’язковість GMP, GDP, GPP сертифікатів; приведення у відповідність до вимог технологічного прогресу досьє на лікарські засоби; приєднання до протоколу про незалежну торгівлю; впровадження Національної стратегії контролю злоякісних новоутворень строком до 2030 року; приєднання до протоколу про ліквідацію незаконної торгівлі тютюновими виробами; запровадження на національному рівні єдиної системи маркування анатомічних матеріалів людини тощо. Звісно, всі рішення мають реалістичність у досягненні та перехідні періоди для бізнесу та держави. Окремо варто відзначити що МОЗ планує надати Європейській комісії під час процесу скринінгу пропозиції з прискореної інтеграції в тих питаннях, де ми демонструємо прогрес.”
Марина Слободніченко, заступниця міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції.

Пріоритетом залишається забезпечення координації між національними та європейськими інституціями для досягнення максимального результату в інтеграції українського законодавства до актів ЄС.   

Дякуємо керівникам структурних підрозділів Міністерства охорони здоров’я України, а також нашим колегам із Державного експертного центру МОЗ, Держлікслужби, Національної служби здоров’я України, Центру громадського здоров’я та Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів. Окрема вдячність Урядовому офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції за чітке визначення пріоритетів на координацію наших спільних зусиль.