Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

До яких фізичних активностей і чому варто заохочувати дитину

Понад 60 хвилин на день - такий показник щоденної фізичної активності дітей та підлітків вважається оптимальним. Принаймні тричі на тиждень необхідно робити вправи на зміцнення м'язів та кісток та додавати аеробну активність високої інтенсивності. Зазвичай певну фізичну активність можна віднести відразу до кількох різновидів. Так, граючи в баскетбол, дитина одночасно зміцнює м’язи, кістки, і це також - аеробне навантаження. Розказуємо до яких активностей і чому варто заохочувати дитину.

 

Як зміцнити м'язи

Молодші діти зазвичай зміцнюють свої м'язи, коли грають на дитячих майданчиках. Підлітки ж можуть грати у футбол або баскетбол тощо. Перетягування канату, модифіковані відтискання (з колінами на підлозі), вправи на опір, використовуючи вагу свого тіла, вправи на прес, гойдалки на дитячому майданчику, гімнастика - такі вправи зміцнюють м’язи. Підлітки можуть також робити вправи на тренажерах або з гантелями.

 

Як зміцнити кістки

Додавайте до щоденної фізичної активності дитини вправи, які сприятимуть зміцненню кісток, наприклад скакалку або біг, принаймні тричі на тиждень. Молодші діти  можуть грати в “класики”. Такі різновиди спорту, як гімнастика, баскетбол, волейбол, теніс також зміцнюють кістки.

 

Аеробна активність

Аеробні навантаження повинні складати більшу частину щоденної активності вашої дитини. Аеробна активність - це і активність середньої інтенсивності, зокрема жвава ходьба, і більш інтенсивні навантаження, зокрема біг. Тобто інтенсивність аеробного навантаження залежить від того, скільки зусиль докладає дитина до вправи. Переконайтеся, що інтенсивні аеробні навантаження присутні принаймні тричі на тиждень в дозвіллі дитини.

Активно відпочивати, гуляти пішки, кататися на скейтборді та роликах, лижах, байдарках, кататися на велосипеді, навіть ходити до школи, грати в баскетбол, футбол, волейбол,  хокей, теніс, бігати або грати в “доганялки”, стрибати на скакалці, займатися карате, аеробікою або або гімнастикою, плавати, танцювати - нехай дитина обере такий вид аеробного навантаження, який їй більше до вподоби. Навіть допомога з хатньою роботою - це також аеробна активність.

Заохочуйте своїх дітей обрати такий спосіб активно проводити час, який приноситиме їм задоволення.