Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Ірина Руденко: “Ми нарощуємо темпи вакцинації від COVID-19”

Україна, судячи зі щоденної інформації самого МОЗ, наближається до надважкої ситуації з COVID-19. Чи є у МОЗ чіткий план, як вивести країну з COVID-кризи?   

Дійсно, останні кілька тижнів стрімко зростає захворюваність на COVID-19 і ми бачимо, що наразі вже 16 областей, включно з містом Києвом, перебувають у «червоній» зоні епідемічної небезпеки. Це свідчить про те, що ситуація із заповненням ліжок близька до критичної.  

Ми щодня фіксуємо близько 20 тисяч хворих за добу. Зросла захворюваність дітей.  Найбільше зареєстровано випадків захворювання в Одеській області, Києві, Дніпропетровській, Харківській та Запорізькій областях, і заповнення ліжок становить понад 60%. Заповнення ліжок, які виділенні для лікування дітей, відповідно – понад 25%.  

У нас зараз діє так званий адаптивний карантин. Він добре себе зарекомендував під час минулого спалаху. Ми тоді побачили, що він ефективний, що дозволив нам стабілізувати рівень госпіталізації та зайнятості ліжок. Окрім того, такий карантин дав змогу значно знизити смертність від ковіду. Сподіваємося, що і цей карантин нам допоможе стабілізувати ситуацію. 

На 100% ліжка заповнені не будуть

А чи є у МОЗ «план Б»? Що ви плануєте робити, якщо адаптивний карантин не спрацює і ми наблизимося до крайньої точки? Що планує робити МОЗ, якщо заповнення ліжок становитиме 100%?  

В Україні вже є регіони, в яких не вистачає виділених ліжок. Але у нас є так звані “хвилі”, якими ми розгортаємо додаткові місця для хворих. Коли вичерпується можливість певного регіону, тоді вже є необхідність використовувати мобільний госпіталь ДСНС.  Тоді ДСНС розгортає свій госпіталь, щоб надавати допомогу хворим. У нас є напрацьований алгоритм: минулого року ми в Івано-Франківській області вже розгортали такий мобільний госпіталь. 

Повну версію інтерв'ю читайте на сайті mister-blister.com