Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Ігор Кузін: Пікові навантаження на медичну систему припадуть на листопад

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю РБК-Україна розповів про роботу транспорту і продуктових супермаркетів під час карантину, про протипокази до вакцинації від "ковіду", а також про те, чому не варто купувати фальшиві ковід-сертифікати.

В Україні розпочалась нова хвиля захворюваності "ковідом", що спричинена штамом "Дельта". Минулого тижня кількість нових випадків зрівнялася з показниками кінця квітня - початку травня, коли в країні закінчувався весняний сплеск епідемії.

З 23 вересня Кабмін перевів всі регіони в жовту зону небезпеки і, як прогнозують в KSE, до кінця року ми навряд чи повернемося назад – в зелену. Пікові навантаження на медичну систему в МОЗ очікують в листопаді, каже головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Але щоб українці, попри карантини, могли вести звичний спосіб життя, вакцинованим дозволять відвідувати магазини, ресторани, громадські та розважальні заклади. А підприємствам, які щепили своїх працівників – працювати в умовах локдаунів.

Які регіони вже найближчим часом зіткнуться з нововведеннями червоної зони, що робити тим, кому не можна вакцинуватися, і яка особливість дельта-штаму в інтерв'ю РБК-Україна розповів головний санлікар Ігор Кузін.

– Які регіони можуть найближчим часом потрапити до червоного рівня епіднебезпеки?

– Це переважно західні області України (інтерв'ю записувалося 22 вересня, – ред.). Зараз найближча до переходу – Чернівецька область. Але поки ситуація контрольована. В областях ми вчасно або вмикаємо додаткові лікарні, або робимо все можливе для того, щоби вони перемаршрутизували своїх пацієнтів на рівні області.

Потенційно ризик потрапляння до червоного рівня також є у Тернопільської, Миколаївської, Луганської областей. Це переважно ті, які найближче до граничних показників саме за кількістю зайнятих ліжок, за навантаженням на систему охорони здоров'я.

– Чи є у вас зараз статистика щодо вакцинації працівників навчальних закладів?

– Так. У нас цифри доволі сильно різняться по території країни. Ми також звернули увагу на те, що є частина регіонів, яка має найнижчі показники саме за відсотком охоплення шкіл. На засіданні комісії ТЕБ та НС мова йшла про Волинську, Івано-Франківську, Одеську і Львівську області, де зачиняється найбільша кількість шкіл за умови переходу в жовту зону. Окремо по кожній з таких областей заслухали бачення їхнього керівництва, про те, що було ними зроблено для підвищення рівня вакцинації, про їхні плани.

У нас є 34% закладів середньої освіти, які зараз мають охоплення вакцинацією більше ніж на 80%. Тобто по суті 34% шкіл зможуть продовжувати свою роботу і в них не буде обмежень при жовтому рівні епіднебезпеки.

Є частка закладів освіти, у яких рівень вакцинованого персоналу складає від 51 до 79% – такі заклади зможуть досягнути показника у 80% або ще до введення жовтого рівня, або вже найближчими днями після. Їх у нас зараз приблизно 30%.

І ще в 32% закладів рівень вакцинації менше ніж 50%. Тобто максимальна кількість шкіл, яка не буде працювати при жовтому рівні – це приблизно 60%. Цей відсоток буде залежати від того, яка буде проведена робота для того, щоби працівники закладів середньої освіти максимально швидко дощепилися принаймні однією дозою.

Повну версію інтерв'ю читайте на сайті видання РБК-Україна