Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Харківську дитячу лікарню обладнали передовою сонячною електростанцією з акумуляторами

 Whatsapp 2024 07 23 0745 32 D552a5c0

У Харківській дитячій лікарні встановили інноваційну сонячну електростанцію з системою накопичення енергії. Проєкт, спрямований на забезпечення енергетичної незалежності та екологічної стійкості регіону, реалізував благодійний фонд Repower Ukraine.


Сонячна електростанція потужністю 30 кВт доповнена системою резервного живлення місткістю 43 кВт⋅год. Це забезпечить безперебійне електропостачання для паліативного і реабілітаційного відділень та неврологічного стаціонару навіть за відсутності зовнішнього живлення і вночі.


Проєкт сприятиме зміцненню енергетичної стійкості життєво важливої інфраструктури України шляхом впровадження екологічно чистих технологій.


Обладнання дитячої лікарні у Харкові передовою сонячною електростанцією з акумуляторами реалізовано за підтримки міжнародних партнерів, зокрема Німецької сонячної асоціації, SolarPower Europe, ініціативи Solar Support Ukraine та інших. Особлива подяка Raasay Community Renewables та учням Raasay Primary School (Шотландія), які допомогли зі збором коштів.


Зазначимо, що реалізація проєкту не лише знизить вуглецевий слід лікарні, але й дозволить перенаправити заощаджені кошти на вдосконалення медичних послуг та обладнання.


Також проєкт демонструє ефективність партнерства між громадським сектором, місцевою владою і медичними закладами та важливість переходу на відновлювані джерела енергії для забезпечення безперебійної роботи критично важливих обʼєктів інфраструктури.


МОЗ висловлює вдячність всім партнерам, які долучилися до забезпечення автономності лікарень.

Загалом вже близько 85 українських медзакладів обладнані сонячними електростанціями. Робота над оснащенням лікарень триває і надалі – щоб зробити їх стійкішими та спроможними надавати медичні послуги навіть за екстремальних умов.