Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Харчові розлади можуть мати непередбачувані наслідки для здоров’я

Саме невдоволення своїм тілом є визначальним для розвитку розладів харчової поведінки

В усі часи в суспільстві виникали суперечки щодо еталонів краси, параметрів досконалої фігури. Проте стандарти зовнішності постійно та стрімко змінюються. У гонитві за модними тенденціями: бути ідеальними, привабливими, схожими на відомих зірок – люди не завжди розуміють як працювати зі своїми комплексами, як усвідомлено підійти до змін стилю життя без шкоди для власного здоров’я.

За даними наукових досліджень, саме невдоволення своїм тілом є визначальним для розвитку розладів харчової поведінки (порушення вживання їжі та її кількості). Серед найпоширеніших – нервова анорексія та булімія. Дедалі частіше можна почути згадки і про компульсивне (безконтрольне) переїдання, яке останнім часом стає надзвичайно актуальною проблемою, оскільки має негативні медико-соціальні наслідки.

Занепокоєння зовнішнім виглядом спостерігається ще з підліткового віку та може залишатися з людиною протягом усього життя.

Кожен третій підліток переживає з приводу своєї ваги

Вже з 6 років дівчата починають висловлювати побоювання щодо власної ваги чи форм тіла. Кожна друга дівчинка початкової школи (6–12 років) стурбована своєю вагою та її збільшенням.

Кожен третій хлопчик та кожна друга дівчинка в підлітковому віці болісно сприймають коливання своєї ваги. Внаслідок чого підлітки можуть нездорово себе поводити: пропускати прийоми їжі, палити, приймати проносні препарати тощо.

Повну версію колонки Ірини Пінчук читайте на сайті ukrinform.ua