Ефективне управління, належне використання бюджетних коштів і бажання керівника та колективу медзакладу вивести його в спроможні – необхідні складові успішної трансформації – Віктор Ляшко
Сьогодні, 5 жовтня, міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко відвідав з робочим візитом Рівненську область. У межах візиту міністр ознайомився з роботою КНП «Зарічненська багатопрофільна лікарня», розташованого в смт Зарічне, майже за 180 км від обласного центру і майже на кордоні з Республікою Білорусь.
Попри віддаленість населеного пункту колектив медзакладу організував необхідне місцевому населенню надання медичної допомоги та отримав контракти з Національною службою охорони здоровʼя (НСЗУ) на 2022-й рік за десятьма пакетами, серед яких: хірургічні операції дорослим і дітям у стаціонарних умовах, хірургічні операції в умовах стаціонару одного дня, медична допомога під час пологів, стоматологічна допомога дорослим і дітям тощо. Загальна ціна договору склала близько 65,7 млн грн.
Також, завдяки прийнятому урядом рішенню (яке передбачає додаткові виплати закладам охорони здоров’я, в яких працевлаштовані та залучені до надання меддопомоги лікарі-інтерни), заклад зміг підсилити свій кадровий потенціал та отримати додаткове фінансування заробітних плат інтернів у розмірі 128 тис. грн. Це один із кроків до забезпечення стабільної роботи лікарні та надання допомоги необхідній кількості місцевого населення, у т. ч. внутрішньо переміщеним особам.
Загалом з січня по вересень поточного року, надаючи як первинну, так і спеціалізовану медичну допомогу, лікарня отримала від держави фінансування за надані послуги у розмірі понад 50 млн грн.
«Стратегічний підхід, спрямований на розвиток закладу, вміння планувати та приймати управлінські рішення, за підтримки держави роблять можливим належне функціонування і забезпечення лікарень навіть у віддалених населених пунктах», – наголосив Віктор Ляшко. – Водночас з урахуванням географічного розташування деяких населених пунктів у зоні обслуговування лікарні, стану автомобільних доріг, нового адміністративного поділу області для таких лікарень повинно бути визначене окреме місце в спроможній мережі госпітального округу. Подальший розвиток цього закладу в частині покращення певної матеріально-технічної бази та доукомплектування кадрами дозволить закрити і питання доступності людям медичної допомоги у разі інсультів та забезпечить раннє виявлення онкологічних хвороб».
Наразі в медичному закладі надають консультативну допомогу лікарі з онкологічного центру Луганської області, які вимушені були залишити своє місце роботи через повномасштабне вторгнення рф на територію України.