Долає наслідки поранення і готується знову стати на захист України: історія реабілітації українського захисника
45-річний Віталій Козачишин, відомий під позивним Козак, демонструє силу духу та мужність у боротьбі за незалежність України. Народжений у селі Соколове Зміївського району Харківської області, Віталій був призваний до лав Збройних сил України у 2022 році. До повномасштабного вторгнення росії працював на будівництві мостів по всій країні, а після призову служив на передовій на Донецькому напрямку (Часів Яр) та Харківському (селище Борова між Куп’янськом і Лиманом).
Під час виконання службових обов’язків Віталій отримав травму коліна. Його стан був тяжким, і він потребував невідкладного оперативного втручання. 25 липня 2024 року в Києві Віталію було проведено артроскопічну пластику передньої хрестоподібної зв’язки, щоб відновити функцію суглоба. На момент початку реабілітації він пересувався за допомогою милиць, періодично використовував крісло колісне.
Програма реабілітації проходила у відділенні фізичної та реабілітаційної медицини Гадяцької міської лікарні, де герой отримував комплексне лікування. Воно включало електроміостимуляцію та терапевтичні вправи на нижні кінцівки й навчання правильного патерну ходьби. Основною метою було відновлення амплітуди руху, збільшення сили та витривалості постраждалої кінцівки, а також відмова від використання допоміжних засобів пересування.
На сьогодні лікарі відзначають значний прогрес у стані пацієнта та рекомендують йому продовжити амбулаторну реабілітацію для повного відновлення. Віталію все ще необхідно уникати надмірних фізичних навантажень та носити бандаж для підтримки кінцівки, але головне – він може пересуватися самостійно, без опори та підтримки.
У майбутньому Віталій планує повернутися на службу та продовжити захищати Україну.
Довідка: якісна та дієва реабілітація повністю покривається НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. Для проходження амбулаторної реабілітації вистачить електронного направлення від лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря.
Для проходження стаціонарного відновлення достатньо отримати електронне направлення від лікуючого лікаря. Також послуга доступна в разі переведення з одного медичного закладу чи клінічного підрозділу до іншого.
Кожен пацієнт, залежно від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.