Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Бригади медицини катастроф розпочинають надавати допомогу мешканцям деокупованих територій Харківщини

Міністерство охорони здоров’я відправило у звільнені від російських окупантів населені пункти Харківської області бригади медицини катастроф для поновлення доступу місцевих мешканців до медичної допомоги. Останні перебували під окупацією, а відповідно без доступу до кваліфікованої медичної допомоги, майже сім місяців. 

Зокрема, йдеться про такі міста, як Балаклія та інші населені пункти: села та селища. 

Наразі роботу на деокупованих територіях розпочинають бригади Державного закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України». Вони працюватимуть як у стаціонарних пунктах, так і виїжджатимуть в різні населені пункти для покращення доступу до медичних послуг. 

Важливо, що практично всі заклади охорони здоров’я, які перебували під окупацією, пошкоджені або взагалі зруйновані. До прикладу, значних руйнацій зазнала лікарня у місті Ізюм, у Балаклії – пошкоджена. Утім, попри руйнування медичної інфраструктури та окупацію, на території продовжували працювати бригади екстреної медичної допомоги.  

Окрім того, на деокупованих територіях проводиться «медичне рекогностування» – дослідження території на предмет потреб у медичних послугах серед населення. За його результатами приймаються рішення щодо розгортання, відновлення чи посилення медичної інфраструктури. 

Нагадаємо, під час зустрічі представників Міністерства охорони здоров’я із міжнародною організацією «Лікарі без кордонів» сторони обговорили питання організації медичної допомоги населенню на нових деокупованих територіях.