Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Структура Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Акредитація закладу та ліцензування Громадська рада Громадське обговорення Законопроекти Документи з питань економіки та фінансів Документи Громадська експертиза Громадське обговорення (архів) Стратегічна екологічна оцінка Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) Консультативні, допоміжні та інші дорадчі органи при МОЗ Ліцензування United24
eHealth
Контакти

200 медзакладів «первинки» будуть обладнані сонячними панелями

У межах спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоровʼя та збереження життя» (HEAL UKRAINE) триває відбір пропозицій від закладів первинної медичної допомоги (ПМД) щодо встановлення сонячного енергетичного обладнання.

Для участі у проєкті надійшли заявки від понад 1 000 медзакладів з різних областей України. Планується, що у рамках проєкту будуть відібрані 200 медзакладів «первинки», які будуть оснащені сонячним обладнанням. 

Так, через постійні ракетні обстріли та удари російської армії, чимало об’єктів інфраструктури, в тому числі й медичної, стають жертвами терору та руйнувань. Крім того, через обстріли деякі території України перебувають в умовах «блекауту» чи аварійних відключень. 

Для того, аби у надзвичайній ситуації задовольнити нагальні потреби медичних закладів у роботі критично необхідного обладнання для стабільної та безперебійної роботи, відібрані медзаклади будуть забезпечені сонячними станціями. Це дасть змогу використовувати сонячну енергію як джерело живлення, а також накопичувати її. 

Крім того, встановлення сонячних панелей дозволить значно економити видатки на електроенергію та спрямувати ці кошти на інші потреби закладів.

МОЗ України разом із партнерами й надалі працюватимуть, аби попри війну забезпечити стабільну роботу закладів медичної інфраструктури.

Нагадаємо, нещодавно сонячними панелями разом із акумуляторами було оснащено Одеську дитячу міську поліклініку № 6.