Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

10 медичних закладів Франції вже стали «побратимами» українських лікарень. Плануємо розширення співпраці — Віктор Ляшко

Відбулася зустріч міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка з Ґаелем Весьєром, Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні, під час якої обговорили поточні проєкти та перспективні напрями співпраці.

«Навесні між міністерствами охорони здоровʼя України та Франції була підписана декларація про співпрацю. Це рамковий документ, в якому визначені основні пріоритети спільної роботи в медичній сфері. Крім цього, влітку в Лондоні в межах міжнародної конференції з відновлення України підписано меморандум про співпрацю між нашим Міністерством та Французькою асоціацією охорони здоров’я, який спрямований передусім на відновлення медичної інфраструктури, що зазнала руйнувань внаслідок повномасштабної війни, — сказав міністр Віктор Ляшко. —  Саме така всебічна співпраця та залученість міжнародних партнерів стала поштовхом до великої ініціативи, запущеної у вересні цього року в Києві під час Третього саміту перших леді та джентльменів, — програми міжнародного медичного партнерства».

Міністр зазначив, що в рамках програми міжнародного медичного партнерства 10 медичних закладів з різних куточків Франції стали «побратимами» українських лікарень з Києва, Львова, Тернополя, Ужгорода. Це дозволяє налагодити безпосередню поглиблену співпрацю між лікарнями-побратимами, медичні фахівці яких будуть регулярно обмінюватись досвідом зі своїми іноземними колегами та перейматимуть найкращі практики задля розвитку медичної системи загалом. Триває робота над розширенням програми та залученням нових медзакладів.

Одним з практичних результатів роботи програми міжнародного медичного партнерства є регулярні місії іноземних фахівців, які застосовують свій досвід на благо українських пацієнтів. Зокрема, незабаром очікується чергова місія французьких пластичних хірургів, які поділяться своїми знаннями та навичками в сфері реконструктивної хірургії з українськими колегами та проведуть операції пацієнтам, які отримали травми обличчя.

Також під час зустрічі обговорили стан реалізації поточних проєктів в межах підписаних меморандумів. Насамперед йдеться про влаштування модульних центрів надання медичної допомоги, зокрема на базі Бородянської центральної районної лікарні. Вартість проєкту складає 35 млн євро. Наразі відбуваються консультації щодо деталей фінансування з Міністерством фінансів України та держказначейством Франції.

Крім цього, приділили увагу покращенню ранньої діагностики раку молочної залози, удосконаленню методів лікування та зниженню рівня смертності. Для вирішення цих завдань між Україною та Францією реалізується проєкт із постачання тридцяти мамографів останнього покоління.