Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Трансформація системи

Категорії

Що треба зробити для успішного проходження ліцензування медичного закладу

6 вересня 2018
18034

Для роботи медичний заклад заклад повинен мати діючу ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. Розповідаємо, на що слід звернути увагу при оформленні документів для успішного отримання ліцензії.

 

Як отримати ліцензію на медичну практику: основні аспекти

Для того, щоб отримувати виплати від НСЗУ, заклад первинної допомоги повинен мати діючу ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. При перетворенні з бюджетної установи в комунальне некомерційне підприємство заклад має три місяці для завершення організаційних заходів, пов'язаних з одержанням нової ліцензії. У цей період він має право провадити господарську діяльність на підставі раніше виданої ліцензії. Після закінчення цього строку заклад зобов'язаний отримати нову ліцензію, а раніше видана ліцензія підлягає анулюванню.

Отже, у разі перетворення закладів охорони здоров’я у підприємство, йому необхідно одержати нову ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, у встановленому законодавством порядку.

Заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик наголосив на найважливіших аспектах для успішного отримання ліцензії:

«Заклади, які не змогли отримати ліцензію, можна поділити на дві групи. Перша – це ті, де є недоліки в кадрових питаннях. І друга – це ті,  до яких є питання до табелю оснащення. Ліцензування, яке проводить Міністерство відбувається за декларативним принципом. Якщо в документах, які подає до МОЗ заявник, не відображено кадрове забезпечення, відповідно до кваліфікаційних вимог, не задекларовано  наявність мінімального табеля оснащення, який необхідний, щоб заклад мав можливість повноцінно працювати – це і є підставою для відмови у видачі ліцензії»

Із 40 закладів, які отримали відмову – 17 не укомплектовано медичними працівниками за заявленими спеціальностями (тобто є вакантні ставки), у 22 відсутнє медичне обладнання і медичні вироби (необхідний мінімум), 12 – це суб’єкти господарювання, де декларуються спеціальності, які не відповідають або відсутні в переліку «Номенклатури лікарських спеціальностей та спеціальностей молодших спеціалістів», затвердженому МОЗ України.  

Зрозуміло, що за таких умов МОЗ України не може ухвалювати позитивне рішення.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1105 «Про внесення змін у додаток 2 до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики», зменшується обсяг документів, які необхідні для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики. Зазначені зміни стосуються закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які будуть надавати первинну медичну допомогу. Зокрема, вилучається Акт санітарно-епідеміологічного обстеження об’єкта. Таким чином, постанова Уряду скорочує обсяг часу та витрат на оформлення документів, які необхідно подати до МОЗ України для отримання ліцензії з медичної практики.

 

Як подати документи на отримання ліцензії

Для отримання ліцензії до МОЗ України подаються:

  • заява про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики;
  • відомості суб'єкта господарювання про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня;
  • опис документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Зразки для заповнення документів – на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Інформація про прийняті рішення щодо надання ліцензії щотижня публікується у відповідному розділі.

Якщо виникають запитання щодо оформлення документації для одержання ліцензії або причини відмови – їх можна задати під час особистого прийому громадян працівниками Управління ліцензування та якості медичної допомоги кожної середи з 14-00 до 16-00, за адресою: м. Київ, вул. Ярославська, 41 (м. "Контрактова площа"), бажано попередньо записатися  за телефоном (044) 425-05-26.

Читайте також