Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Шахраї продають незареєстрований препарат, прикриваючись розпорядженнями МОЗ України

8 липня 2019
79694

Зловмисники пропонують препарат "Normalize", який начебто рекомендує МОЗ України для лікування гіпертонії і серцево-судинних хвороб. Насправді цей препарат навіть не має державної реєстрації, тобто продається незаконно. І звісно, МОЗ України ні рекомендує, ні продає його через мережу “своїх” аптек і взагалі не існує аптек МОЗ України.

Шахраї створили різні тематичні  сторінки для торгівлі незаконним препаратом: https://bit.ly/2FUNAFt; https://bit.ly/2YA2kkq; https://bit.ly/2xu7KkT; https://bit.ly/2KZEgnO; https://bit.ly/2KZExXS тощо. За досить низьку ціну (від 1 до 49 гривень) зловмисники обіцяють нормалізацію тиску, усунення гіпертонії за 1 курс, відновлення судин і захист від інфаркту й інсульту. Але це все неправда. 

Чому не варто вірити цій рекламі:

  1. Препарат "Normalize" продають незаконно. В Україні можна продавати лише ті ліки, що пройшли спеціальну перевірку і отримали державну реєстрацію. У Державному реєстрі лікарських засобів України (http://www.drlz.com.ua/) цього препарату немає.

  2. МОЗ України не рекомендувало це препарат, а 93% його вартості не компенсується з держбюджету.

  3. Не існує онлайн-аптек МОЗ України - ні конкретної аптеки, ні мережі аптек. Не варто замовляти ліки поштою. Згідно з законом, торгівля лікарськими засобами здійснюється виключно через аптечні заклади і не може здійснюватися дистанційно та шляхом електронної торгівлі, а також поштою і через будь-які заклади, крім аптечних, та поза ними (п. 27 Ліцензійних умов, затверджених постановою КМУ 30.11.2016 № 929).

МОЗ України закликає бути обачними і не піддаватись на провокації зловмисників. 

Повідомити про ймовірний фальсифікат чи неякісний лікарський засіб можна за формою Держлікслужби: https://bit.ly/2XxVbEM

Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями можуть отримати ліки безоплатно або з невеликою доплатою за програмою “Доступні ліки”. Для цього треба звернутись до свого сімейного лікаря і отримати рецепт. Докладно про програму: http://moz.gov.ua/dostupni-liki

Читайте також