Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Підготовка до зими: МОЗ разом із партнерами продовжує забезпечувати лікарні генераторами

22 червня 2023
291

Щоденні загрози ракетних обстрілів російської армії створили екстремальні умови для роботи медзакладів та значно ускладнили процес надання медичної допомоги населенню. 

Для того, щоби медзаклади були готовими до умов віялових чи аварійних відключень електроенергії та могли повноцінно функціонувати, Міністерство охорони здоровʼя разом із партнерами продовжують працювати над забезпеченням їх безперебійним електроживленням. 

Так, завдяки співпраці МОЗ та благодійної організації Yellowblue Force Foundation, у рамках проєкту «Світло лікарням» вдалося забезпечили 25 закладів охорони здоров'я України. Було доставлено 29 генераторів потужністю від 4 до 55 кВт. 

Проєкт охоплює 10 областей, зокрема Миколаївську, Дніпропетровську, Одеську, Сумську, Харківську, Київську, Рівненську, Волинську, Полтавську, Черкаську, а також місто Київ.

Організація Yellowblue Force Foundation спільно з МОЗ закривала такі етапи:

  • виявлення і верифікація лікарень із критичними потребами;
  • зʼясування енергетичних потреб лікарень;
  • вивчення та аналіз ринку потужних генераторів;
  • роботу з донорами;
  • закупівлю обладнання та супутніх послуг;
  • організацію постачання у регіони зі складними умовами. 

Постійні атаки ворога на енергетичну інфраструктуру України ставили під загрозу і роботу медичної, а також створювали умови, за яких система охорони здоров’я зіштовхнулася з наднавантаженнями та наслідками, спричиненими збройною агресією росії проти України. Однак попри це медична система та її героїчні медики продовжують справлятися з викликами та гідно тримати медичний фронт України. 

Міністерство охорони здоров’я висловлює вдячність всім партнерам та донорам за таку активну допомогу Україні у нелегкий час та за їх участь у забезпеченні стабільної та злагодженої роботи українських лікарень.