Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Підготовка до зими: МОЗ разом із партнерами продовжує забезпечувати лікарні генераторами

Щоденні загрози ракетних обстрілів російської армії створили екстремальні умови для роботи медзакладів та значно ускладнили процес надання медичної допомоги населенню. 

Для того, щоби медзаклади були готовими до умов віялових чи аварійних відключень електроенергії та могли повноцінно функціонувати, Міністерство охорони здоровʼя разом із партнерами продовжують працювати над забезпеченням їх безперебійним електроживленням. 

Так, завдяки співпраці МОЗ та благодійної організації Yellowblue Force Foundation, у рамках проєкту «Світло лікарням» вдалося забезпечили 25 закладів охорони здоров'я України. Було доставлено 29 генераторів потужністю від 4 до 55 кВт. 

Проєкт охоплює 10 областей, зокрема Миколаївську, Дніпропетровську, Одеську, Сумську, Харківську, Київську, Рівненську, Волинську, Полтавську, Черкаську, а також місто Київ.

Організація Yellowblue Force Foundation спільно з МОЗ закривала такі етапи:

  • виявлення і верифікація лікарень із критичними потребами;
  • зʼясування енергетичних потреб лікарень;
  • вивчення та аналіз ринку потужних генераторів;
  • роботу з донорами;
  • закупівлю обладнання та супутніх послуг;
  • організацію постачання у регіони зі складними умовами. 

Постійні атаки ворога на енергетичну інфраструктуру України ставили під загрозу і роботу медичної, а також створювали умови, за яких система охорони здоров’я зіштовхнулася з наднавантаженнями та наслідками, спричиненими збройною агресією росії проти України. Однак попри це медична система та її героїчні медики продовжують справлятися з викликами та гідно тримати медичний фронт України. 

Міністерство охорони здоров’я висловлює вдячність всім партнерам та донорам за таку активну допомогу Україні у нелегкий час та за їх участь у забезпеченні стабільної та злагодженої роботи українських лікарень.