Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Міжнародний іспит з основ медицини (IFOM) - 2019: оцінка експертів

12 серпня 2019
34647

Робоча група МОЗ України провела аналіз складання міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM). Через численні та масштабні порушення норм доброчесності та правил проведення іспиту успішність складання IFOM 2019 не впливатиме на долю студентів. Всі студенти, які складали іспит та не були залучені до порушень, мають бути переведені на 4 курс.

12 серпня 2019 року відбулося засідання робочої групи МОЗ України, до якої увійшли представники університетів, студенти яких мали найбільшу кількість правильних відповідей, а саме Тернопільського національного медичного університету, Львівського національного медичного університету, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, а також Ужгородського національного університету.

“Учасники робочої групи МОЗ України, яка проаналізувала успішність складання міжнародного іспиту з основ медицини-2019, підтвердили, що запровадження цього іспиту суттєво вплинуло на бачення розвитку медичної освіти усіма суб’єктами навчального процесу - як адміністрацією університетів, так і самими студентами. Зважаючи  на недоброчесність окремих студентів та суттєві недоліки в адмініструванні проведення іспиту, робоча група дійшла висновку, що оцінки за IFOM 2019 не впливатимуть на долю студентів”, - заявив Олександр Лінчевський, заступник міністра охорони здоров’я України. 

Робоча група розглянула масштаби впливу численних порушень норм доброчесності та правил складання іспиту, зафіксованих під час складання 1-3 липня цього року. Через безпрецедентну кількість порушень, зокрема, розкриття частини тестових завдань у перший день складання та розповсюдження їх серед студентів, які складали іспит 2 і 3 липня, робоча група дійшла таких висновків:

  1. Всі студенти, які з’явились і складали тест 1-3 липня, мають бути переведені на 4 курс і продовжити навчання.
  2. Студентів, які було помічені в порушеннях норм доброчесності та правил проведення іспиту, зокрема фотофіксації тестових завдань та розповсюдження їх у публічному доступі, рекомендовано відрахувати з університетів.
  3. Ті студенти, які не з’явилися на іспит, є такими, що не склали. Таким студентам буде надана можливість перескласти іспит впродовж наступного навчального року. Ті студенти, які не з’явились на складання іспиту з поважних причин, матимуть можливість наступного року скласти міжнародний іспит з основ медицини вперше.

“Міжнародний іспит є інструментом незалежного оцінювання, а відтак унеможливлює корупцію. Робоча група наголосила на необхідності закріплення незалежного оцінювання як невід’ємної частини Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Це означає, що прийшов кінець епохи продажу дипломів лікаря в Україні. Українські пацієнти заслуговують на доброчесного порядного висококваліфікованого лікаря, а не шахрая у білому халаті”, - наголосив Олександр Лінчевський. 

Досвід проведення IFOM у 2019 році буде застосовуватися університетами й надалі. Експерти підтвердили кореляцію між кількістю правильних відповідей студентів та проактивною позицією університетів щодо адаптації планів і програм до міжнародних стандартів, та надання належної підтримки своїм студентам для підготовки до складання іспиту. 

Нагадаємо, МОЗ України разом з Центром тестування при МОЗ України представили аналіз оцінок міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM), який студенти-медики складали  вперше як частину Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Складала тест і перевіряла успішність складання найавторитетніша у світі міжнародна атестаційна агенція - Національна рада медичних екзаменаторів (NMBE, США). 

Загалом IFOM склали 10 099 студентів - це понад 77% третьокурсників. Зокрема майже 89% студентів склали IFOM українською мовою у веб-форматі. Із 2783 студентів, що не з’явились на іспит, 45 надали докази поважних причин. 

Загальний рейтинг складання IFOM серед університетів 

Відгуки студентів про IFOM

Зміст, формат, вимоги, складові тесту

Читайте також