Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Держава та міжнародні партнери інвестують більше ніж 1 млрд гривень у розвиток найпрогресивнішого реабілітаційного центру країни

18 серпня 2023
401

Мова про центр лікування та реабілітації наслідків нейротравми Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни. Наразі це єдиний в Україні медичний заклад, який приймає на реабілітацію в гострому періоді воїнів ЗСУ після важких черепно-мозкових та спінальних травм. 

В реаліях повномасштабної війни, розв’язаної росією, адміністрація медзакладу щодня зіштовхується із потребою розширення потужностей. Зокрема із гострою необхідністю збільшення кількості ліжко-місць, оновленні обладнання та створенні безбар'єрного простору. 

Аби якомога більше людей змогли отримати висококваліфіковану реабілітаційну допомогу при спінальній травмі, на території госпіталю зведуть сучасний 4-х поверховий  корпус стаціонарного лікування з приймально-діагностичним відділенням та адміністративно-побутовим блоком. Його відкриття дозволить збільшити пропускну спроможність реабілітаційного центру медичного закладу з 240 стаціонарних ліжко-місць до 300. 

Відповідно до будівельного проєкту, на першому поверсі нового корпусу розташуються приміщення кафетерію, приймально-діагностичне та лабораторне відділеня. На другому –  відділення інтенсивної терапії на 16 ліжко-місць, стаціонарне відділення на 22 ліжко-місця, приміщення для персоналу та перехід до існуючого корпусу госпіталю. На третьому поверсі запроектовані відділення інтенсивної терапії на 16 ліжко-місць, приміщення для персоналу та операційний блок на 3 операційні зали. На четвертому – передбачені приміщення адміністрації та реабілітаційний центр на 5 залів. Також планується будівництво вертолітного майданчику для оперативної доставки поранених захисників. 

Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни Рівненської обласної ради знаходиться в селищі Клевань – в екологічно чистому місці, посеред соснового бору. Поблизу нього – залізнична станція і автомобільна траса. Наразі загальна площа медзакладу складає понад 11 гектарів. На ній розташувались 2 лікувальні корпуси, адміністративний корпус з актовою залою, корпус фізіотерапевтичного і водного лікування та відділення реабілітації. Під послуги з відновлення пацієнтів виділено 41 будиночок котеджного типу з покращеними умовами перебування. 

Реабілітаційну допомогу тут надають 8 висококваліфікованих мультидисциплінарних  команд. Завдяки допомозі від МОЗ, ВООЗ та інших донорів госпіталь  забезпечений  сучасним  реабілітаційним  обладнанням  і  додатковими  засобами  реабілітації.  Зокрема інноваційними роботизованими  реабілітаційними  системами  зі  зворотнім  зв’язком. Лише за перші 6 місяців 2023 року лікування пройшли майже  3 тисячі  людей,  із  них –  680 отримали послуги з реабілітації. Переважна більшість пацієнтів – українські Герої, яких доправили сюди з важкими травмами чи інвалідністю. 

Оскільки Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни Рівненської обласної ради вважається одним із кращих в країні, його обрали базою для проходження  інтернатури  лікарів  фізичної  та  реабілітаційної  медицини й місцем  практики фізичних  терапевтів та ерготерапевтів. Також за  підтримки  МОЗ  у стінах госпіталю  з  листопада  2022  року  реалізується  проєкт  ВООЗ із розвитку  реабілітаційної  допомоги  в  Україні.  В рамках цієї ініціативи в медзакладі працює  міжнародна  мультидисциплінарна  команда фахівців із Канади, Австралії, Швеції, Норвегії та інших країн. Вони надають допомогу пацієнтам та сприяють підвищенню кваліфікації фахівців із реабілітації медичного закладу.  

Довідково:

Всі послуги з реабілітації — безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. 

Нагадаємо, стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу. 

Кожен пацієнт, в залежності від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.