Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Збільшено кількість сеансів реабілітації, які оплачуються за Програмою медичних гарантій, з 42 до 168 днів

16 червня 2023
2600

Максимальна кількість реабілітаційних циклів за двома та більше напрямами для людей із травмами спинного мозку, важкими черепно-мозковими травмами та ампутаціями збільшена з двох до восьми на рік. Відтепер цивільні та військові, які потребуватимуть тривалого відновлення, зможуть отримати безоплатну допомогу мультидисциплінарної команди фахівців протягом необхідного періоду. Таке рішення має значно підвищити ефективність послуг із реабілітації та позитивно вплинути на кінцевий результат відновлення пацієнтів. Раніше, в рамках пакетів реабілітації в стаціонарних або амбулаторних умовах, всі українці мали право на два реабілітаційні цикли на рік. 

«Вже понад 15 місяців ми всі живемо в умовах повномасштабної жорстокої невиправданої війни росії проти України. На жаль, кількість людей, які отримують травми, постійно зростає. Досить часто йдеться про досить важкі стани. Травми спинного мозку, черепно-мозкові, ампутації. Зі свого боку ми як держава маємо зробити все, аби цим людям було забезпечено надання всієї необхідної медичної та реабілітаційної допомоги. Іноді є необхідність у тривалому процесі відновлення. Сьогоднішнє рішення уряду – про збільшення максимальної кількості реабілітаційних циклів для людей з важкими травмами з 2 до 8 – покликане поліпшити якість та результативність процесу реабілітації.  Наразі реабілітаційні послуги, що фінансуються державою, а отже – безоплатні для пацієнта, доступні у 423 медичних закладах України. Ними тільки в умовах стаціонару вже скористалися більше ніж 50 тисяч громадян. І ми продовжуємо розвивати цей важливий напрям», – заявив Віктор Ляшко.

Слід зазначити, що тривалість амбулаторного відновлення має бути не меншою за 14 днів, що включає реабілітацію високого обсягу від однієї годин на добу. Стаціонарне відновлення, якщо йдеться про послуги за одним напрямом, має тривати щонайменше 14 календарних днів, за двома та більше – понад 21 календарний день, що включає щонайменше від 3 годин інтенсивних занять на добу. 

Для проходження реабілітації не потрібно збирати стоси довідок та долати зайві бюрократичні перепони. Право на послуги з відновлення має будь-яка людина, якій в силу обставин загрожує обмеження функціонування. Причинами для звернення можуть бути: поранення на фронті, побутова травма чи наслідки хвороби.

Робота з людиною, яка потребує реабілітації, повинна починатись із моменту її потрапляння до лікарні. В разі, якщо хвороба, поранення або побутова травма призводять до обмеження функціонування – до взаємодії з пацієнтом, одразу після стабілізації його стану, долучаються фахівці з реабілітації. Формується мультидисциплінарна реабілітаційна команда. Її склад підбирається відповідно до потреб людини. За результатами первинного обстеження пацієнта, фахівці з реабілітації спільно з пацієнтом розробляють індивідуальний реабілітаційний план. 

Ця «дорожня карта» включає конкретну мету, якої пацієнт планує досягти після проходження курсу. Наприклад, якщо він має проблеми з моторикою рук і це заважає тримати склянку води чи чистити зуби – подолання цих незручностей стане головним завданням для мультидисциплінарної команди в рамках циклу з реабілітації. 

При цьому, враховуючи пацієнтоцентричність реабілітаційної допомоги, кожна людина має право самостійно обрати один із 423 медичних закладів, законтрактованих НСЗУ за одним із двох пакетів: «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» чи «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах».

За пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» законтрактовано 262 заклади охорони здоров’я. За період із січня 2023 року по квітень відповідні заклади отримали понад 778 мільйонів гривень.

За пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у амбулаторних умовах» законтрактовано 413 закладів охорони здоров’я. За період із січня 2023 року по квітень відповідні заклади отримали більше ніж 338 мільйонів гривень. 

Так, станом на 12 червня 2023 року за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» отримали реабілітаційну допомогу 51 217 пацієнтів. З них 48 420 – за кількома напрямами реабілітації, та 2 797 – за одним. 50 603 пацієнти отримали допомогу за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах».