Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Антифейк МОЗ України про вакцинацію: спростовуємо чергову передвиборчу брехню Юлії Тимошенко

5 грудня 2018
16696

Автори та творці бюлетеня “Київське слово” у випуску від 18 листопада розповсюджують відверту брехню та антинаукові твердження про вакцини.  Дезінформація щодо вакцинації - пряма загроза національній безпеці всієї країни. Спростовуємо неправдиву інформацію, яку розповсюджує на сторінках передвиборчого бюлетеня команда Юлії Тимошенко.

 

Подаємо маніпулятивні цитати з матеріалу “Які наслідки може мати вакцинація?” і правдиві факти, які відображають реальний стан справ:

Фейк 1:  “До нашої редакції звернулася киянка Олександра, яка відмовилась вакцинувати свою дитину через власний негативний досвід. Жінка переконана: Україна закуповує неякісні препарати сумнівного походження, які в розвинених країнах ніколи не кололи б людям”.

Факт 1:  Якість і безпека - понад усе. Вакцини для України за кошти Державного бюджету закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Якість вакцин підтверджена масштабним досвідом використання у різних країнах світу. Виробники тестують кожну серію вакцин і дають сертифікат якості (лот-реліз). Окрім того, вакцини мають прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я - гарантію якості найавторитетнішої організації у галузі охорони здоров’я у світі.

Прекваліфікація – це постійний контроль якості, що не зупиняється після першого ж схвалення ВООЗ продукту. Відтак виробник забезпечує високу якість кожної наступної партії вакцини, яку він випускає.

Докладніше про якість і ефективність вакцин, які закуповує Україна: https://bit.ly/2JN1Roc

 

Фейк 2: “За даними МОЗ, АКДП Україна отримала в межах гуманітарної допомоги”.

Факт 2:  АКДП (вакцина від кашлюка, правцю та дифтерії), як і інші вакцини за Календарем щеплень, Україна закуповує за кошти Державного бюджету. Нині усі області країни достатньо забезпечені вакцинами, щоби усі діти і дорослі могли отримати безоплатне щеплення за національним Календарем.

 

Фейк 3: “Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закупив вакцину в індійського виробника та передав Україні. Здавалося б, нічого поганого. Але тут є нюанси, які змушують замислитися. Зокрема спливав термін придатності препарату”.

Факт 3: Україна ніколи не закуповувала, не закуповує і не закуповуватиме вакцини з закінченим терміном придатності. Ще одне принципове рішення - за державні кошти закуповуються вакцини у найкращих виробників світу, які мають потужні виробництва, що відповідають найвищим стандартам якості, і постійно проходять контроль якості, у тому числі - у лабораторіях ВООЗ. Найпотужнішим виробником вакцин у світі сьогодні є Serum Institute of India Pvt, Ltd. (SIIPL). Вакцини, виготовлені Serum Institute of India, рятують дітей від небезпечних захворювань у близько 170  країнах світу. Якість вакцин цього виробника підтверджена прекваліфікацією ВООЗ. Докладніше про прекваліфікацію вакцин читайте на сайті МОЗ.

 

Фейк 4: “Індійські та корейські виробники вакцин намагаються знайти ринок збуту в Україні, адже в Європі та США ці препарати заборонені. Унаслідок їх використання частота ускладнень від щеплень у нас перевищує норму в 17 разів”.

Факт 4:  Україна закуповує тільки ті вакцини, які ефективно і широко використовуються у інших країнах світу. На сьогоднішній день Україна закуповує вакцини в таких країнах: Франція, США, Індія, Болгарія, Бельгія та Республіка Корея.

Serum Institute of India, наприклад, щоб вийти на європейський ринок, придбав два заводи в Європі: Bilthoven Biologicals в Нідерландах та Praha Vaccines в Чехії. Про це можна дізнатися з сайту самого виробника: https://www.seruminstitute.com/about_us.php
Це дає Serum Institute важливу виробничу базу в Європі та доступ до стратегічних європейських ринків. До речі, нідерландський завод Serum Institute of India придбав в Уряду Нідерландів у 2012 і було б дивно, якби уряд країни продав його "забороненому в Європі" виробнику.

Частота можливих реакцій на АКДП в Україні не перевищує норму, а відповідає даним спостережень Всесвітньої організації охорони здоров’я у всіх країнах, де використовується вакцина з цільноклітинним компонентом кашлюку. Саме така вакцина забезпечує найкращий захист і рекомендована для використання в країнах з низьким рівнем охоплення щепленнями (в 2017 році лише половина українських дітей були повністю щеплені від дифтерії, правця та кашлюка за графіком) та для країн, де, як в Україні, спостерігаються спалахи кашлюка.

 

Фейк 5: “Нині в київських лікарнях безплатної вакцини для дітей немає - держава не виділила грошей. Батькам пропонують купувати її власним коштом”.

Факт 5: В Україні наявні абсолютно всі вакцини за Національним календарем щеплень. Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції.

Якщо у вашому медзакладі немає вакцини, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja

Більше інформації щодо кількості закуплених вакцин читайте на сайті, а перевірити залишок вакцин у вашому регіоні можна у цій таблиці.

Іноді надходять скарги на відсутність у кабінетах щеплень вакцин конкретних торгових марок, які не закуповуються за державний кошт, але можуть бути наявні  на приватному ринку. МОЗ України не регулює, які вакцини і в якому обсязі постачальникам завозити на приватний ринок України, а також не впливає на наявність конкретних вакцин у приватних закладах.

 

Фейк 6: “...вакцина від кору в Україні та Європі суттєво різниться. У Європі вона завжди є частиною тривалентної вакцини MMR (з краснухою і свинкою) або чотиривалентної MMRV (з краснухою, свинкою та вітрянкою). Моновалентні вакцини від кору в розвинених країнах не виробляють, але в Україні ними все ще щеплюють немовлят”.

Факт 6:  В Україні немає і не може бути моновалентної вакцини проти кору, вона навіть не зареєстрована. Це легко перевірити за пошуком зареєстрованих в Україні препаратів у Державному реєстрі лікарських засобів: http://www.drlz.com.ua/

За кошти державного бюджету Україна закуповує тривалентну вакцину КПК від кору, паротиту (свинки) та краснухи (MMR - measles, mumps, rubella). Цю вакцину - виробництва «Глаксо Сміт Кляйн», Бельгія, або «Мерк», США - держава надає безоплатно для дітей до 18 років. Також безоплатне щеплення можуть отримати дорослі, які належать до груп ризику. Зокрема, медики, освітяни, студенти, військові, учасники Операції об’єднаних сил. Обидві вакцини - бельгійська та американська - безпечні, ефективні та якісні, прекваліфіковані ВООЗ. Україна вже більш ніж 10 років використовує саме комбіновану вакцину, на відміну від північного сусіда, де виробляють та часто використовують моновалентні вакцини. Звідки ми можемо зробити висновок, що «фахівці», які працювали над статтею, взяли інформацію з методичних матеріалів Російської Федерації.

Читайте також