Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

32 постраждалих від війни українців евакуювали на спеціалізоване лікування та реабілітацію цього тижня

25 серпня 2023
183

Одразу від початку повномасштабної війни Міністерство охорони здоров’я із Єврокомісією та низкою міжнародних партнерів налагодили процес регулярної (майже щоденної) медичної евакуації постраждалих українців. 

Не став винятком і поточний тиждень: 21 громадянина України, цивільного і військового, вдалося евакуювати та доправити на спеціалізоване лікування та реабілітацію за кордон. Українців прийняли у медзакладах Австрії, Німеччини, Нідерландів та Польщі. Крім того, двоє військових поїхали на лікування за урядовою програмою Ізраїля і ще дев’ятеро – до низки країн за запрошеннями та ініціативою благодійних фондів.

Евакуація пацієнтів відбувається через відповідний запит МОЗ та отримання пропозицій від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони щодо приймання пацієнтів та забезпечення їм необхідного лікування. Далі МОЗ контактує з країною, що зголосилася прийняти пацієнтів, та узгоджує етапи й маршрути безпечного медичного транспортування. 

Переведення українців на лікування за кордон можливе у кілька способів:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • через подання особистої заявки через сайт МОЗ  у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців — через подання на евакуацію за кордон до командування Медичних сил України. Більше інформації – за посиланням;
  • детальний алгоритм евакуації доступний за посиланням. 

Евакуюють як дорослих, так і дітей, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. Їх можуть супроводжувати родичі або близькі за необхідності у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан, а також у післяопераційному догляді. 

Детальніше про умови супроводу пацієнта читайте у матеріалі

Загалом понад 4 000 постраждалих українців вже евакуйовано від початку повномасштабної війни завдяки співпраці МОЗ та партнерів.