Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

18 постраждалих українців евакуювали МОЗ та Єврокомісія на спеціалізоване лікування до клінік Європи

29 вересня 2023
236

Вже понад 19 місяців повномасштабної війни Міністерство охорони здоров’я України разом із Єврокомісією та міжнародними партнерами доправляють постраждалих українців на спеціалізоване лікування та реабілітацію до клінік Європи. 

Так, цього тижня завдяки співпраці вдалося евакуювати на спеціалізоване лікування ще 18 пацієнтів. Українців прийняли у медзакладах Німеччини, Нідерландів, Норвегії та Литви. 

Серед евакуйованих є онкопацієнти та люди з мінно-вибуховими пораненнями. Це громадяни з Києва, Львову та Запоріжжя.  

Евакуація пацієнтів відбувається через запит МОЗ. У відповідь на пропозиції країн-членів Євросоюзу та Європейської економічної зони щодо приймання пацієнтів та забезпечення їм подальшого лікування і реабілітації МОЗ контактує з країною, що готова прийняти пацієнтів, та узгоджує етапи й маршрути безпечного медичного транспортування. 

Евакуюють дорослих і дітей, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. За потреби їх супроводжують родичі або близькі — враховуючи необхідність у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан, а також у подальшому післяопераційному догляді. Більш детально ознайомитися з тим, за яких умов пацієнта можуть супроводжувати родичі, можна за посиланням

Також нагадуємо, що зараз працює кілька маршрутів, за якими постраждалі громадяни України можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців — шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. Більше інформації можна отримати на сайті: https://navigator.pryncyp.com/stage-4.

Детальніше про те, як постраждалим від війни українцям потрапити на лікування до закордонних клінік, – за посиланням