Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Здоров'я А-Я

Які щоденні звички захистять від раку

4 квітня 2019
4871

До половини сметрей від раку можна було б уникнути, якби люди вчасно змінили спосіб життя, - стверджують дослідження. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я у 2018 році від раку померло 9,6 млн людей - кожен шостий у світі. Розповідаємо про прості правила, які допоможуть значно знизити ризики раку.

Доведено, що шкідливі звички значно збільшують ризики раку. Наприклад, ймовірність розвитку раку легень у курців становить близько 22%. У тих, хто курив і кинув, — 4%; у тих, хто курить інколи, — 13%; у тих, хто не курив ніколи, ризик появи онкозахворювання становить 0,3%.

Щоби знитити ризик раку:

Завдяки сучасним терапевтичним методикам імовірність успішного лікування раку на ранній стадії дуже велика. Наприклад, рак грудної залози на I стадії виліковний у 95% жінок. Натомість кожній четвертій жінці в Україні рак грудей діагностують вже на ІІІ-ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Схожа ситуація і зі здоров'ям чоловіків: у 21% випадків рак простати виявляють вже на метастатичних стадіях. Які обстеження і у якому віці треба проходити чоловікам та жінкам: https://bit.ly/2S6wPPI.

Читайте також