Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Звіт за результатами дослідження «Неформальні платежі на рівні первинної медичної допомоги після запровадження реформи фінансування»

Категорії

Завдяки реформі системи охорони здоров’я, скоротилась частка пацієнтів на рівні первинної медичної допомоги, які здійснили хоча б один неформальний платіж протягом року.

З 2018 по 2021 рік, завдяки впровадженню реформи системи охорони здоров’я та впровадженню комплексу інших заходів, значно скоротилась частка пацієнтів на рівні первинної медичної допомоги, які здійснили хоча б один неформальний платіж – з 62% до 21%.

Про це свідчать результати повторного дослідження щодо обсягів та частоти здійснення неформальних платежів на рівні первинної медичної допомоги представлені Проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», які були нещодавно оприлюднені. Під час проведення дослідження експерти вивчали, як змінилися обсяги і частота неформальних платежів після запровадження капітаційної ставки. Дослідження Проекту показало, що з 2018 по 2021 рік частка пацієнтів, які здійснили хоча б один неформальний платіж на рівні первинної медичної допомоги,  скоротилася з 62% до 21%. Крім того, з 41% до 10% зменшилася частота неформальних платежів за послуги первинної медичної допомоги, які покриваються державною Програмою медичних гарантій. Дослідження також показало зростання розмірів середньомісячної заробітної плати лікарів у закладах первинної медичної допомоги – приблизно з 10,062 гривень  (2018 р.) до 17,606 гривень  (2021 р.) та  з 6,778 гривень до 10,892  у медичних сестер.

Україна активно рухається у напрямку впровадження найкращих стандартів демократичної та розвиненої країни з високим рівнем добробуту громадян. Задля здійснення цієї мети особлива увага приділяється наданню якісних медичних послуг громадянам, забезпеченням гідної оплати праці медичним працівникам. До досягнення цієї мети слід подолати ще чималий шлях, але ми мусимо не забувати про те, які великі зміни вже відбулися в Україні завдяки впровадженню реформи системи охорони здоров’я в Україні.