Новини
Докладніше
Медична евакуація: як потрапити на лікування за кордон військовим? Вже понад рік повномасштабної війни в Україні триває евакуація постраждалих громадян до закордонних клінік, де вони отримують необхідне лікування та реабілітацію. Завдяки потужній міжнародній підтримці та взаємодії Міністерства охорони здоров’я з партнерами близько 4 тисяч українців евакуйовано до клінік Євросоюзу. Зазначимо, що у програмі лікування можуть брати участь як цивільні, так й військові.
19 вересня
Вберегти себе від медіатравми: як захоплення соцмережами та надмірне споживання новин впливають на ваше самопочуття В умовах війни інформація і поінформованість набувають неабиякого значення. Від достовірності інформації залежить прийняття правильних рішень і навіть збереження життя. Водночас передозування чутливим контентом та важкими новинами може завдати значної шкоди здоровʼю людини. Тож важливо свідомо й відповідально ставитися до того, що, де й скільки читати, слухати, переглядати.
28 листопада
Понад 300 фахівців вивчали передовий досвід із мультидисциплінарної реабілітації Підвищення ефективності послуг із відновлення людини — пріоритетний вектор руху для всієї галузі. Це складний і довготривалий процес. Адже включає не лише розвиток якісної освіти для фахівців, а й обмін досвідом. Фахівці, які власними руками допомагають відновити функціонал українцям та створили потужні реабілітаційні команди в своїх медзакладах, — джерело безцінної інформації для інших колег.
28 листопада
Стійкість бактерій до антибіотиків залишає все менше можливостей для ефективного лікування поранених Проблема антибіотикорезистентності досягла критичного рівня. Сталося це, зокрема, через надмірне і нераціональне використання антибіотиків з профілактичною та лікувальною метою (особливо під час пандемії COVID-19), самостійний прийом антибактеріальних препаратів (без призначення лікаря), неможливість дотримання мінімальних гігієнічних вимог на прифронтових територіях, перенавантаженість медичної системи.
28 листопада
Покращення якості реабілітації: що зміниться для тих, хто надає реабілітаційні послуги? Задля створення гідних умов в медзакладах, які надають реабілітаційну допомогу, ще в вересні уряд ухвалив постанову про зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики. 29 листопада 2023 року вони набувають чинності.
28 листопада
На Тернопільщині змонтували новітній комп’ютерний томограф, який покращить якість діагностичних послуг Попри повномасштабну війну в Україні МОЗ у партнерстві зі Світовим банком продовжують працювати у напрямі надання своєчасної, якісної й професійної медичної допомоги та забезпечувати лікарні критично необхідним обладнанням.
28 листопада
Зимові травми: переохолодження Холодова травма або ж переохолодження — один із найбільших ризиків (разом із переломами кінцівок), які несе із собою зима. Особливо в умовах повномасштабної війни. При цьому варто зауважити, що лікування від наслідків переохолодження може більш як удвічі перевищувати тривалість лікування термічних опіків. Переохолодження може бути локальним (обмороження) або загальним (замерзання). У чому різниця та як допомогти постраждалим?
28 листопада
За понад півтора року повномасштабної війни росія пошкодила 1474 об’єкти медзакладів та ще 194 – зруйнувала вщент Вже понад півтора року в Україні триває повномасштабна війна, розв’язана росією. Ворог продовжує цілеспрямовано знищувати медичну інфраструктуру України, зокрема лікарні, поліклініки, амбулаторії, пологові тощо. Таким чином перешкоджаючи медикам працювати та створюючи додаткове навантаження на медичну систему.
27 листопада
Підготовка та реагування на майбутні пандемії: Україна посилює глобальне співробітництво з міжнародними партнерами Зміцнення спроможності медичних систем, зокрема підготовка та навчання медиків, посилення систем діагностики та профілактики інфекційних захворювань серед населення, інноваційний потенціал фармбізнесу у сфері розробки та виготовлення вакцин та діагностичних засобів на рівні кожної країни дозволить зміцнити стійкість світу перед викликами майбутніх пандемій. Такого висновку дійшли учасники другого Глобального біосаміту 2023, який щорічно проходить у Сеулі (Південна Корея). Цього року близько двохсот представників урядів, міжнародних організацій та наукової спільноти представили стратегії і політики своїх країн та надали пропозиції для розробки глобальної стратегії щодо зміцнення потенціалу з реагування на пандемії.
27 листопада