Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Трансформація системи

Категорії

МОЗ закладає 10 млрд грн у бюджет-2021 на готовність до боротьби зі спалахами інфекцій

24 вересня 2020
1798

Міністерство охорони здоров’я закладає 10 млрд гривень у державний бюджет на 2021 рік на забезпечення українських лікарень засобами реагування на можливі спалахи інфекційних хвороб. Про це заявив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу 24 вересня.

«‎Ми всі бачили, у якому стані українська система охорони здоров’я зустріла початок пандемії у березні. Як тоді наші лікарні були не готові реагувати на виклики COVID-19. Наприклад, тоді у нас було тільки 12 тисяч ліжок для надання медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію замість 36 тисяч, які маємо зараз»‎, — зазначив Максим Степанов.

За словами очільника МОЗ, у майбутньому в Україні працюватимуть до 360 лікарень, які у випадку спалаху епідемії зможуть оперативно надати медичну допомогу пацієнтам. Заплановані кошти у бюджеті-2021 будуть спрямовані на зарплати лікарям та медпрацівникам цих закладів, забезпечення апаратами ШВЛ та необхідною кількістю лікарських засобів. При цьому, в умовах відсутності епідемій ці медзаклади працюватимуть за іншими напрямами.

«У будь-яку мить такий заклад може бути перетворений на шпиталь оперативного реагування на інфекційні хвороби та інші надзвичайні ситуації»‎, — додав Максим Степанов.

Міністерство охорони здоров'я запланувало тариф розміром 2 млн 622 тис. гривень щомісячних виплат для підтримки у стані готовності цих лікарень для надання екстреної медичної допомоги.