Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Трансформація системи

Категорії

Ми намагаємося з медицини зробити таку галузь, яка буде допомагати людям, - Максим Степанов

7 травня 2020
4342

Реформа системи охорони здоров’я України, розроблена попередніми керівниками МОЗ, заснована на окремих елементах моделей західних країн, але зовсім не адаптована до українських реалій.

Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив в ефірі політичного ток-шоу “Право на владу”. 

“Ініціатори тієї реформи за три роки так і не змогли пояснити українцям, в чому сама її суть. Це тому, що вони самі не усвідомлювали, що робили. Вони взяли окремі елементи моделей західних країн, зробили красиві слайди в презентації та назвали це реформою. Але вони забули, що ця їх реформа геть не адаптована до українських реалій. У тому вигляді, в якому ми її отримали, - вона не про безоплатну медицину, не про гідні зарплати лікарям і не про здоров’я пацієнтів. Вона про те, що формули на папері не можуть бути адаптовані до реальності”, - наголосив Максим Степанов. 

Нагадаємо, п’ятого травня Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов оголосив, що МОЗ приступає до виконання доручення Президента України Володимира Зеленського щодо внесення змін до реформи охорони здоров’я.

“Коли ми почали аналізувати стару версію другого  етапу реформи, ми побачили, що нас чекає закриття 332 лікарень по всій Україні, тому що вони отримали на 50% менше коштів, ніж навіть минулого року. Нас чекає звільнення від 50 до 70 тисяч наших медичних працівників”, - про такі можливі наслідки в ефірі заявив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Він також зазначив, що другий етап реформи фактично передбачав знищення протитуберкульозної служби, закриття 70-80% психіатричних лікарень, у яких перебуває близько 22 тисяч хворих.

“Під загрозою опинилась екстрена медична допомога. В деяких областях недофінансування – на рівні 60-80%. Це призведе до скорочення 30% бригад швидкої допомоги”, - зазначив Степанов.