Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Запрацював перший в Україні Банк грудного молока

16 квітня 2019
6268

На базі Перинатального центру міста Києва запрацювала професійна лабораторія, в якій збирають, досліджують, обробляють і зберігають донорське грудне молоко. Безпечне грудне молоко доставляють дітям, які з медичних або інших причин не можуть харчуватись молоком матері.

З моменту запуску Банку грудного молока (1 березня 2019 року) фахівці зібрали, дослідили та обробили близько 40 літрів донорського молока і понад 20 малюків отримали необхідне харчування.

Увесь процес ретельно контролюється на кожному етапі. Спеціалісти Перинатального центру пройшли навчання та низку тренінгів в провідних закордонних клініках.

Скористатися грудним молоком з Банку можуть маленькі пацієнти стаціонару Перинатального центру та інших лікувальних закладів міста Києва за призначенням лікаря-неонатолога.

Донором грудного молока може стати лише здорова жінка в період лактації, яка годує власну дитину і може поділитися молоком з немовлятами, які його потребують. Вона проходить спеціальні обстеження та здає необхідні аналізи. Спеціалісти Банку грудного молока проводять із нею обов’язкову співбесіду та анкетування  щодо способу життя, історії інфекційних хвороб, поточного стану здоров’я.

Грудне молоко матері є унікальним натуральним продуктом харчування для новонароджених - немовля отримує поживні речовини та вітаміни, а для захисту від хвороб також і антитіла. Грудне вигодовування сприяє сенсорному та пізнавальному розвитку немовляти, а також закладає основу для подальшого інтелектуального розвитку.   Про переваги грудного вигодовування для немовля та матері читайте тут.

Виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя - “фундамент” здоров’я дитини у майбутньому. За користю, яку дитина отримує від годування грудьми, його нічим не можна замінити.  Що необхідно знати про грудне вигодовування: https://bit.ly/2IyR1DK

Водночас навколо теми грудного вигодовування існує безліч міфів та дезінформації. Спростовуємо їх: https://bit.ly/2vtJgXM

Читайте також