Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

За кошти, зібрані через UNITED24, відбудовується рентгенвідділення Чернігівської міської лікарні № 3

26 травня 2023
351

Чернігівська міська лікарня № 3 стала першим проєктом UNITED24 з відбудови медичної інфраструктури. Медзаклад отримав загалом 13 878 506,31 грн від ФК «Динамо» та з донатів UNITED24 – на ремонт рентгенвідділення, частково знищеного внаслідок бойових дій. 

Відділення вже працює! 

Прикметно, що в Україні будуватимуть лікарні за новими державно-будівельними нормами (ДБН) «Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я», що набрали чинності 1 березня цього року. Зміни стосуватимуться як будівництва нових лікарень, так і реконструкції вже наявних медзакладів. Норми розповсюджуватимуться на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та в окремих частинах на реставрацію. 

«Немає жодних сумнівів у тому, що ворог прицільно руйнує українську медичну інфраструктуру. Знищення медичних закладів, пологових будинків, машин швидкої допомоги, аптек – це окрема стратегія російської війни з метою дестабілізації системи охорони здоров’я України. Так, станом на зараз вже пошкоджено 1320 обʼєктів медзакладів. Ще 183 обʼєкти – зруйновано вщент, їх доведеться відбудовувати, що називається, «з нуля». Маємо не просто відбудувати, а відбудувати краще, ніж було – функціонально та сучасно. Наш пріоритет – це якісні, доступні та безоплатні медичні послуги для українців», – говорить міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

«Цьогоріч виконано: зовнішньо зруйновані капітальні стіни будівлі, роботи з перекриття будівлі залізобетонними плитами, відновлено частину м’якої покрівлі будівлі з утепленням (а це 60% від усієї покрівлі), оздоблення внутрішніх стін та стелі, відновлення підлоги, – розповідає генеральний директор Чернігівської міської лікарні № 3 Віктор Янголь. – А також замінено пошкоджене сантехнічне обладнання з водопровідними трубами, відремонтовано пошкоджене централізоване опалення».

Повністю замінено пошкоджені 90% інженерних комунікацій з енергозбереження будівлі (10% інженерних комунікацій з енергозбереження вціліли після ворожих атак). 

Для завершення ремонту рентгенвідділення залишилося зробити фасадні роботи та дах. Планується, що вони будуть завершені протягом кількох місяців. 

Нагадаємо, 37,2 млн грн виділено на відновлення Чернігівського медцентру сучасної онкології та реабілітаційного обладнання Інституту нейрохірургії в межах UNITED24.