Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Вінниця посилює заходи протидії кору: дітей вакцинують у школах і дитячих садках, студентів направляють в амбулаторії

1 лютого 2019
4115

За рішенням Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації у Вінницькій області розпочали заходи, щоби зупинити поширення кору. За згодою батьків діти отримують пропущені щеплення у школах та дитячих садках, а студентів направляють щепитись в центри первинної медико-санітарної допомоги міста керівники університетів.

Вакцинацію дітей у школах і дитячих садках проводять мобільні бригади медиків. Обов’язкова умова - згода від батьків.

«У школах та дитячих садочках міста батьків інформують про кір та його наслідки, розповідають про вакцинацію. Після чого пропонують зробити щеплення їхнім дітям. Батьки мають дати письмову згоду на таку процедуру. Якщо дитина навчається в школі, то батьки за бажанням можуть бути присутніми під час вакцинації. А от якщо ходить до садочку – потрібно бути присутніми обов’язково», – говорить заступник директора департаменту освіти міської ради Ірина Божок.

Так само у місті проводять заходи, щоби пропущені у дитинстві щеплення проти кору отримали усі студенти. Пройти вакцинацію вони можуть у комунальних закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу.

Для щеплення використовують якісну і безпечну вакцину КПК, що захищає одразу від трьох інфекцій - кору, паротиту та краснухи. В області, як і в інших регіонах країни є достатньо вакцин виробництва Бельгії і США.

МОЗ України підтримує свідому позицію місцевої влади, яка дбає про захист жителів від смертельно небезпечної хвороби.

Нагадаємо, у січні у Львівській області розпочато фактично спецоперацію для підвищення рівня імунізації дітей від 6 до 18 років, які пропустили планові щеплення з будь-яких причин. Надзвичайні заходи з імунізації дітей, що розпочнуться у школах Львівської області вже у другій половині лютого, заплановано також в інших областях України.

Читайте також