Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Віктор Ляшко: Невдовзі очікуємо нову хвилю міжнародних медичних партнерств

12 жовтня 2023
552

Про це розповів міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко під час семінару, присвяченого розвитку міжнародного медичного партнерства. У межах заходу представники медичних закладів-учасників ініціативи поділились своїм досвідом та підходами до розбудови міжнародної співпраці. 

«Міжнародне медичне партнерство — велика ініціатива, що була започаткована 6 вересня цього року під час Третього саміту перших леді та джентльменів. 25 українських медзакладів отримали “побратимів” у різних куточках світу: від Польщі до Канади. Йдеться про безпосередню поглиблену співпрацю між лікарнями, медичні фахівці яких будуть регулярно обмінюватись досвідом зі своїми іноземними колегами, перейматимуть найкращі практики, будуть організовуватись програми стажування медиків та багато інших речей, — підкреслив міністр Віктор Ляшко. — Вже бачимо перші результати. У вересні понад 50 лікарів із медзакладів Києва, Львова, Івано-Франківська, Рівного, Одеси взяли участь в освітніх та наукових заходах за кордоном, а також програмах обміну досвідом. Наші фахівці переймали кращий досвід у своїх колег з Франції, Австрії, Ізраїлю, Бельгії, Японії. Тепер будуть застосовувати набуті знання для покращення якості української медицини».

Станом на початок жовтня 2023 року 18 країн приєдналися до відкритої декларації щодо міжнародного партнерства для посилення кадрових ресурсів охорони здоров’я, яка також була проголошена в Києві під час Третього саміту перших леді та джентльменів. 

Між закладами охорони здоровʼя України тих країн, які підтримали декларацію, укладено 25 меморандумів про міжнародне медичне партнерство. При цьому з 8 країнами, які підтримали декларацію, ще не узгоджено перелік закладів охорони здоровʼя для укладання міжнародного медичного партнерства. Йдеться про такі країни як Німеччина, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Італія, Словаччина, Швейцарія, Великобританія. 

Міністр зазначив, що наступна хвиля приєднання країн до декларації, а отже і нових медичних партнерств, очікується після зустрічі Окремого комітету Європейського регіонального комітету Бюро ВООЗ, яка відбудеться в Астані наприкінці жовтня 2023 року. 

Метою програми є формування довгострокового взаємовигідного партнерства, що дозволить підсилювати технічний, експертний, науковий та управлінський потенціал конкретних закладів. Розбудова ефективної співпраці між закладами потребує додаткової координації та фасилітації. Міністр запевнив, що Міністерство готове надати всю необхідну допомогу в цьому процесі: допомогти з організацією комунікації, чітким визначенням пріоритетів, формуванням планів, подальшим поглибленням співпраці.