Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Віктор Ляшко: Лікарні на постраждалих територіях повністю готові до потенційного зростання захворюваності на інфекційні хвороби

11 червня 2023
355

Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко під час робочої поїздки на території, які постраждали від підриву дамби Каховської ГЕС. Міністр разом з головою Національної служби здоров'я України Наталією Гусак відвідали місцеві інфекційні лікарні, перевірили їх готовність до належного реагування на можливі спалахи інфекційних хвороб, стан кадрового та матеріально-технічного забезпечення медичних закладів.   

«Черговий терористичний акт російської федерації – підрив дамби Каховської ГЕС – призвів до значного підтоплення як житлових будинків, так і багатьох потенційно небезпечних для епідемічної ситуації об'єктів. Маємо реагувати на ці виклики та зробити все, аби максимально убезпечити життя та здоров'я людей. Саме тому сьогодні я на місці – аби особисто проконтролювати готовність лікарень до прийому пацієнтів з інфекційними хворобами. Очевидною є проблема з доступом до питної води, забруднення джерел водопостачання та ґрунтів, що має наслідком погіршення санітарних умов, а отже створює передумови для збільшення кількості інфекційних захворювань. Наразі не зафіксовано випадків інфекційних хвороб, що пов'язані із трагедією. Епідситуація контрольована. Дав доручення обласному департаменту охорони здоров'я Херсонщини розгорнути додаткові ліжка для прийому пацієнтів, а також головному державному санітарному лікарю – взяти на контроль забезпечення медзакладів всіма необхідними засобами діагностики та лікування», – зазначив Віктор Ляшко.

Міністр додав, що здійснюється постійний моніторинг епідемічної ситуації. Лікарні Херсонщини, Миколаївщини та Дніпропетровщини, які стануть хабами при потенційних спалахах інфекційних хвороб, в більшості готові до прийому пацієнтів та надання їм всієї необхідної медичної допомоги у разі такої потреби, з деякими закладами будемо оперативно працювати задля швидкого забезпечення необхідної готовності. Медичні заклади мають усі необхідні ліки. В Програмі медичних гарантій працює пакет «Готовність до реагування», згідно з вимогами якого законтрактовані лікарні повинні мати сформований медичний  кошик з запасом лікарських засобів на 3-6 місяців залежно від номенклатури. Питання дефіцитних кадрових професій буде вирішено шляхом використання вахтового методу, коли залучаються вузькопрофільні спеціалісти з інших областей. Окремо вивчена потреба у медиках у разі спалаху тих чи інших інфекційних хвороб та відпрацьовані механізми їх тимчасового залучення.  Отже, медична система готова до належного реагування на можливі спалахи інфекційних хвороб, що пов'язані із наслідками підриву дамби Каховської ГЕС.