Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Віктор Ляшко: Я закликаю ВООЗ припинити співпрацю з росією

27 лютого 2022
1260

Сьогодні звертаюсь до міжнародних партнерів, організацій, покликанням яких є захист мирного часу, здоров’я та гуманітарного благополуччя всього світу.

Тих, хто багато років підтримував Україну та на поради яких орієнтуються наші медичні працівники та пацієнти – Всесвітня організація охорони здоров’я.

Шановний докторе Гебрейесусе, шановний докторе Клюге, звертаюсь до вас не лише, як лікар до лікаря, а як міністр охорони здоров'я країни, на території якої росія розгорнула терористичні дії проти мирного населення та медиків. З особливою жорстокістю та цинізмом, порушуючи всі норми міжнародного права. 

Російські окупанти обстрілюють лікарні, машини екстреної медичної допомоги, дитячі будинки та мирне населення!

У нас щодня гинуть медичні працівники від дій терористів під час виконання своїх професійних обов'язків – порятунку людських життів.

Замість пошуку лікарських засобів чи обладнання для лікарень ми вимушені шукати бронежилети та каски для медиків. Замість того, щоб концентруватися на врятуванні життів, лікарі повинні прихилятися під обстрілами та прислуховуватися, гадаючи, в чию палату чи яку операційну прилетить наступний ворожий снаряд.

Наші діти народжуються у бомбосховищах, лікарі щохвилини борються за життя своїх пацієнтів, ми оперуємо, вдумайтеся лише, 7-річну дитину від вогнепального поранення.

Медичні  працівники сьогодні на передовій боротьби із ворогом, разом із нашими військовими, вони ціною власного життя боронять Україну! Екстрена медична допомога виїжджає на кожен виклик, але, на жаль, не всі доїжджають та повертаються.

Розстріл медиків – це злочин проти людства і за кожен факт, який ми ретельно документуємо відповідальні рано чи пізно понесуть справедливе покарання.

Я закликаю ВООЗ використати усі свої важелі і припинити будь-яку співпрацю та обмін інформацією із ворогами людства – російською федерацією. Я закликаю інші агенції ООН, які опікуються гуманітарними справами перенести свої регіональні представництва з Москви – не може країна одночасно вести криваву війну і впливати на регіональну європейську політику в гуманітарній площині.

Наш ранок настав  у незалежній Україні і так буде завжди! Не витримує метал, але ми, українці витримаємо, бо ми на своїй землі! І правда на нашому боці, як і перемога!

Слава Україні! Смерть ворогам!