Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Відбудова медзакладів: на Миколаївщині відновлюють центр первинної медично-санітарної допомоги, що постраждав внаслідок обстрілу росії

28 лютого 2024
114

Центр первинної медико-санітарної допомоги №4 у Миколаєві постраждав ще у вересні 2022 року під час чергового обстрілу регіону росіянами. 

Миколаївщина була одним із регіонів, який від початку повномасштабної війни постійно перебував під обстрілами та бомбардуваннями ворога. Внаслідок чого багато цивільних об’єктів, зокрема й медичних, зруйновано або значно пошкоджено росією. 

Восени 2022 року у будівлі медичного закладу влучили ворожі боєприпаси. У результаті вибуховою хвилею та уламками було нанесено значні пошкодження будівлям медцентру.  Однак завдяки спільним зусиллям партнерів, зокрема благодійній організації БФ «Лікарі без кордонів» та місцевій владі, вдалося відновити вікна, двері, покрівлю та частково здійснити поточний ремонт медзакладу.  Так, було відремонтовано кабінети педіатрів та терапевта, пункт щеплення, маніпуляційний кабінет, колцентр, коридори першого та другого приміщень медзакладу тощо. Наразі ЦПМСД №4 ще перебуває в процесі відновлення. 

Медзаклад обслуговує жителів центрального району міста Миколаєва та надає населенню первинну меддопомогу. Наразі він продовжує працювати. Лише протягом 2023 року до нього звернулося за медичною допомогою понад 45 тис. мешканців.  

Загалом від початку повномасштабної війни на Миколаївщині вдалося відновити 81 об’єкт медзакладів та ще 51 – відновлений частково.

 

Нагадаємо, в Україні було пошкоджено 1 535 об’єктів медзакладів та 201 – зруйнований вщент. 508 об’єктів медзакладів вдалося відновити повністю та ще 360 – відновлені частково.