Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Від початку війни росія пошкодила або зруйнувала 1740 об’єктів медзакладів в Україні

11 березня 2024
126

За час повномасштабної війни в Україні росія внаслідок постійних обстрілів та бомбардувань цивільної інфраструктури пошкодила або зруйнувала 1740 об’єктів медзакладів. Зокрема, 1537 з них пошкоджені, а 203 — зруйновані повністю. Йдеться про українські амбулаторії, поліклініки, пологові тощо. 

Найбільш постраждали медзаклади на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування медзакладів на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо.

Крім того, росія пошкодила 139 автівок екстреної медичної допомоги, знищила 256 та захопила 125 автівок «екстренки».

Натомість, попри численні виклики та навантаження на медичну систему, в Україні працюють над відновленням медичної інфраструктури. Адже сьогодні пріоритетом для країни є забезпечення українців доступом до потрібних медичних послуг. Саме тому МОЗ разом із партнерами й надалі працюватимуть, аби постраждалі медзаклади були відновлені та змогли надавати медичну допомогу пацієнтам.

Так, на початок березня 2024 року вдалося повністю відновити 509 об’єктів медзакладів, ще 357 — відбудовані частково або перебувають в процесі відновлення. Зазначимо, що в першу чергу йдеться про медзаклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень, таких як вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо. 

Найбільше відновлених медзакладів — на Миколаївщині, Дніпропетровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині. 

Нагадаємо, нещодавно було відновлено обласну офтальмологічну лікарню, яка постраждала у перший рік повномасштабної війни.