Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

В Україні виявили штам "Омікрон"

18 грудня 2021
6984

Сьогодні в Центрі громадського здоров’я України за результатами повногеномного секвенування виявлено перший в країні випадок зараження коронавірусом штаму “Омікрон” (B.1.1.529-like).

Пацієнт, інфікований цим штамом коронавірусу, повернувся з Об'єднаних Арабських Еміратів, де мав контакт із хворими на COVID-19. Наразі він продовжує перебувати на лікуванні.

Також зараз проводиться епідеміологічне розслідування даного випадку і додаткове обстеження кола контактних осіб пацієнта.

Міністерство охорони здоров’я радить уникати поїздок до країн, де поширений коронавірус штаму “Омікрон”.

Нагадуємо, що ефективними профілактичними заходами проти “Омікрону” залишається використання захисних масок, дотримання дистанції та регулярне миття рук.

 

Довідка:

Зараз в Україні діє система моніторингу поширення різних штамів коронавірусної хвороби. Також діє система направлення на секвенування зразків із так званих “кластерів”, тобто тих районів, де фіксуються значні спалахи захворюваності. Йдеться також про людей, які повернулися з-за кордону, та тих, хто має атиповий перебіг захворювання. Тобто держава має всі потужності для виявлення штаму “Омікрон”. 

З 3 грудня Україна запровадила обов’язкову самоізоляцію для осіб, які повернулись із країн, де стрімко поширюється новий штам коронавірусу “Омікрон”. Йдеться про Південно-Африканську Республіку, Республіку Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівство Лесото, Королівство Есватіні, Республіку Мозамбік, Республіку Малаві.