Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

В Україні повністю та частково відновили понад 800 обʼєктів медзакладів, пошкоджених росією

30 жовтня 2023
206

Від початку повномасштабної війни російська армія продовжує систематично та жорстоко знищувати українські медзаклади. Зокрема, ворог атакує та нищить лікарні, пологові, амбулаторії тощо. Загалом росіяни пошкодили 1455 обʼєктів медзакладів, ще 190 були зруйновані вщент. 

Найбільших втрат зазнали медзаклади Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини та Чернігівщини. Також від початку війни ворог пошкодив 103 автівки екстреної медичної допомоги, знищив 253 автомобілі та захопив 125 автівок «екстренки». 

Попри це в Україні тривають роботи з відновлення медичних закладів, які були пошкоджені ворогом. У першу чергу йдеться про обʼєкти на деокупованих територіях, які внаслідок ворожих обстрілів та бомбардувань зазнали невеликих ушкоджень.

Так, за понад 20 місяців війни у різних регіонах України вже повністю відновлено 411 обʼєктів медзакладів та ще 412 об’єктів медзакладів відновлено частково. Найбільше відновлених медзакладів – на Миколаївщині, Дніпровщині, Київщині, Харківщині, Чернігівщині та Житомирщині. 

Відновлення медичної інфраструктури є пріоритетом для Міністерства охорони здоровʼя. Саме тому роботи з відбудови триватимуть й  надалі. МОЗ разом із партнерами продовжують працювати задля відбудови українських медзакладів та створювати умови, щоб наші лікарі попри війну могли повноцінно працювати та надавати потрібну медичну допомогу пацієнтам. 

Нагадаємо, нещодавно МОЗ повідомляло про відновлення багатопрофільної лікарні на Житомирщині, яка була пошкоджена російською армією.