Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

В Одесі штучний інтелект долучили до діагностики головного мозку

8 вересня 2023
957

Від вчасного діагностування захворювань або ушкоджень головного мозку залежить не тільки здоровʼя, а подекуди і життя пацієнта. Точність аналізу даних та швидкість отримання результатів діагностики допомагають лікарям отримати так звану «другу думку» та запобігають медичним помилкам.

Одеса стала першим містом в Україні, де було впроваджено пілотний проєкт з телемедицини «BrainScan». Ця система працює на базі штучного інтелекту і значно пришвидшує процес діагностики захворювань або ушкоджень головного мозку та рятує життя пацієнта, коли час є критичним фактором.

Як це працює? Нейромережа аналізує зображення компʼютерної томографії головного мозку в автоматичному режимі та виявляє патологічні зміни. І вже протягом 5 хвилин після обробки знімка програмою лікар може ухвалити рішення про подальше лікування. Це в кілька разів швидше, ніж зазвичай.

«Майбутнє – саме за такими технологіями, які можна застосовувати в діагностиці як незалежну експертну “другу думку” для швидкого реагування та прийняття рішень», – зазначає лікар-рентгенолог вищої категорії Анастасія Мудрова.

Використання штучного інтелекту для аналізу КТ-знімків головного мозку в рамках проєкту «BrainScan» показало хороші результати. Одеський досвід залучення нейромережі до діагностики пацієнтів відтепер використовується і в прифронтовому Краматорську на Донеччині, де також запрацював проєкт «BrainScan».

Проєкт впроваджується Міністерством охорони здоровʼя України за підтримки проєкту USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні» (LHSS).

Нагадаємо, уряд ухвалив Стратегію розбудови телемедицини в Україні. Цей документ дозволить підвищити стандарти якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.