Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Уряд Японії фінансує закупівлю обладнання для українських лікарень

11 січня 2024
474

За підтримки уряду Японії 25 лікарень у Миколаївській, Київській, Сумській, Дніпропетровській, Кіровоградській та Черкаській областях отримають медичне обладнання протягом січня. 

Це обладнання різних форм призначення, серед якого: портативні УЗД апарати, дефібрилятори, шприцеві насоси, монітори пацієнтів, генератори тощо. Всього закуплено обладнання на 14 млн грн, наразі відбувається розвезення його в лікарні.

Закупівлю і логістику здійснює пацієнтська організація БО «100% Життя» в рамках меморандуму із японською стороною. 

«Агресивні дії росії призвели до серйозних руйнувань медичної інфраструктури. Заклади охорони здоров’я потребують допомоги для відновлення, щоб надавати якісну медичну допомогу нашим громадянам. У рамках партнерства з японською стороною є можливість гнучко реагувати на нові потреби, які виникають в умовах воєнного часу. Так, наприклад, у 2023 році ми поставили ліки для 5 лікарень півдня України, які знаходяться в зоні ураження внаслідок підриву росією дамби Каховського водосховища. Наразі, збираючи потребу медичних закладів в обладнанні, ми отримали запит здебільшого саме на портативне високофункціональне обладнання. Україна, перебуваючи в умовах війни, отримує надзвичайну підтримку від японського народу у різних сферах, за що ми їм дуже вдячні», — зазначили у благодійній організації.

Вже півтора року за підтримки японської організації «Peace Winds Japan» (PW) ліки постачаються в українські лікарні. Від початку повномасштабного вторгнення 57 медичних закладів у найбільш постраждалих регіонах отримали ліки на суму  близько 1,5 млн доларів. Проєкт за підтримки Міністерства закордонних справ Японії — це наступний етап співробітництва і безумовний крок солідарності з українськими пацієнтами.

Планується, що обладнання повністю буде передано лікарням протягом січня 2024 року.