Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Україна підписує грантові угоди з Глобальним фондом на суму понад 165 млн доларів

6 грудня 2023
599

Йдеться про три грантові угоди за програмою «Стійка відповідь на епідемії ВІЛ і ТБ в умовах війни та відновлення України» з Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією на 2024-2026 роки. Сума безповоротного фінансування за цими угодами перевищує 165 млн доларів. Вони набудуть чинності після 15 грудня за результатами засідання Правління Глобального фонду та подальшого підписання.

Попередня програма Глобального фонду на 2021–2023 роки частково виконувалась вже в умовах повномасштабної війни та активних бойових дій. Завдяки гнучкому підходу Глобального фонду та адаптації програми до нових викликів вдалося змінити та адаптувати роботу програм. Зокрема, переобладнати спеціальні транспортні засоби для доставки основних ліків і витратних матеріалів, закупити генератори для регіональних лабораторій, підвищити доступність до медпослуг та забезпечити доставку ліків для хворих на туберкульоз і ВІЛ та тих, хто користується програмами профілактики разом зі спільнотами на регіональному рівні, а також організацію житла для пацієнтів з інфекційними захворюваннями, такими як мультирезистентний туберкульоз у інших областях.

Нагадаємо, 29 травня Україна подала до Глобального фонду сформований запит на 2024-2026 роки. Підготовка проєкту запиту тривала 5 місяців. Участь у цьому процесі взяли понад 200 осіб.

За попередніми програмами Глобального фонду було залучено 913 млн доларів безповоротної фінансової допомоги для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією і спрямування цих коштів на заходи боротьби з соціально небезпечними хворобами в Україні. Як міжсекторальний орган з широким представництвом зацікавлених сторін Національна рада виконує роль координаційного механізму країни з виконання програм Глобального фонду.