Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

У випадку блекаутів у кожній лікарні спрацьовуватиме генератор — Сергій Дубров

4 жовтня 2023
390

Через обстріли росією деякі території України перебувають в умовах блекауту чи аварійних відключень. Під час зимового періоду та опалювального сезону ця проблема загострюється. Це все впливає на можливість забезпечення стабільної роботи закладів медичної критичної інфраструктури.

На рівні країни створено координаційний штаб із оперативного реагування та забезпечення нормальних умов життєдіяльності населення під час можливих відключень електроенергії. Спираючись на минулорічний досвід, координаційним штабом вже підготовлено план дій у разі довготривалих відключень електроенергії.

Зокрема, що стосується медичних закладів, то наразі кожна лікарня, яка надає спеціалізовану медичну допомогу та законтрактована із Нацслужбою здоров’я (НСЗУ), забезпечена щонайменше одним генератором. У разі блекаутів генератори дозволять забезпечити роботу операційних, кисневих станцій та критично важливого обладнання. 

«Спираючись на минулорічний досвід, ми вже підготували план дій у разі довготривалих відключень електроенергії та узгодили його з іншими органами влади. Наша головна мета — це своєчасне реагування на всі надзвичайні ситуації, що відбуватимуться в медичних закладах. Тому сьогодні кожен медзаклад, який надає стаціонарну та екстрену медичну допомогу, має резервні джерела живлення. У разі проблем з електропостачанням або блекаутів в більшості медзакладів генератори спрацьовують автоматично — протягом кількох секунд», — зауважив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.

З початку повномасштабної війни 32 українські медзаклади також були обладнані сонячними панелями з інверторами та акумуляторами, які можуть накопичувати енергію. 

Нагадаємо, раніше МОЗ повідомляло, що в рамках спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоровʼя та збереження життя» 200 медзакладів «первинки» будуть обладнані сонячними панелями та акумуляторами.